Ryzen 3 1200 + 1050 Ti sistem FPS drop oluyor

SLYMN

Kilopat
Daha fazla  
Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi oyun oynarken işlemci çekirdekleri eşit çalışmıyor ve temel hız olan 3.10GHz'ye ulaşmıyor, 3.2'de sabit kalıyor. Buna bağlı olarak oyunlarda FPS dropları yaşıyorum, yardımcı olur musunuz?
Windows sürümü ve tüm donanım sürücüleri günceldir.
MSI A320M Pro vh-Plus
Ryzen 3 1200 3.10GHz
Aero 1050 Ti 4 GB.
2X Ripjaws 2600MHz 8 GB.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemcinizin temel frekansı oyuna girdiğinizde kendini boostlar ve 3.4Ghz e çıkar işlemcinizin Ryzen 3 1200 isterseniz overclock yaparak 3.5ghze çıkarabilirsiniz.

A320 anakart OC desteklemiyor.
Tavsiye olarak BIOS güncel değil ise güncelleyin ve varsayılan ayarlara sıfırlayın. Daha sonra Windows üzerinden arama çubuğunu kullanarak güç seçeneklerini aratın ve girin, planı dengeli olarak değiştirin veya varsayılan ayarlara sıfırlayın.

Fotoğrafta da görebileceğiniz gibi oyun oynarken işlemci çekirdekleri eşit çalışmıyor ve temel hız olan 3.10GHz'ye ulaşmıyor, 3.2'de sabit kalıyor. Buna bağlı olarak oyunlarda FPS dropları yaşıyorum, yardımcı olur musunuz?
Windows sürümü ve tüm donanım sürücüleri günceldir.
MSI A320M Pro vh-Plus
Ryzen 3 1200 3.10GHz
Aero 1050 Ti 4 GB.
2X Ripjaws 2600MHz 8 GB.

Eki Görüntüle 1037386

Sorunun işlemcide olduğunu düşünmüyorum. PSU'nuzun markasını, kaç Watt olduğunu, diskinizin markasını ve kaç GB boş yer olduğunu, oyun içi MSI Afterburner değerlerini paylaşabilir misiniz? Ayrıca güncel demişsiniz fakat tekrar Windows'unuz, chipset'inizin, ekran kartı ve BIOS'unuzun güncel olduğundan emin olmakta fayda var. Bu sürücüleri de lütfen Driver Booster tarzı programlarla değil manuel olarak kendi sitesinden indirin.

A320 anakart OC desteklemiyor.
Tavsiye olarak BIOS güncel değil ise güncelleyin ve varsayılan ayarlara sıfırlayın. Daha sonra Windows üzerinden arama çubuğunu kullanarak güç seçeneklerini aratın ve girin, planı dengeli olarak değiştirin veya varsayılan ayarlara sıfırlayın.
Güç seceneklerinden yüksek performans ı seç.
Bios güncel. Güç planı yüksek performans olarak ayarlıydı, bu planı da varsayılan ayarlara döndürdüm fotoğrafı almadan önce.
Depolama birimlerini de herhangi bir soruna karşı kontrol edebilirsiniz. HDD Sentinel.
RAM modüllerini de herhangi bir soruna karşı kontrol edebilirsiniz. Windows Tanılama Aracı veya MemTest kullanabilirsiniz.
image_2021-05-23_195043.png
Disklerin durumu normal gibi görünüyor, alttaki hdd, üstteki ssd, sistem ssd'ye kurulu, görsel HDS'den.
OCCT ile işlemci ve power testi yaptığımda hata veriyor.
Power Boost 500W A-PFC PSU
Adsız.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı