Ryzen 3 1200 AF ile RTX 3050 darboğaz yapar mı?

Hiçbir şey olmaz. Grafik ayarlarını yüksekte tutarsın cayır cayır oynarsın.

Sırf darboğaz yapacak diye gidip güçsüz kartlara para yatırma, adamakıllı bir tane al darboğaz yapsın yine kullan. Grafik yükseltir kullanırsın, fg modu olan oyunları fg moduyla oynarsın, hiç olmadı DLDSR ile 2K'ya çeker oynarsın yine oynarsın.

Soğutucunda varsa bilen birinden yardım alarak üç beş OC yaparsın işlemciye cillop gibi kullanırsın.

3050 aşırı uygun olmadıkça alınmaz o ayrı bir şey.

1600 AF+3070 kullanıyorum sıkıntım yok.

Hocam hem RX6600 hem de 2060a baktım 2060a karar vermiştim. Onda darboğaz çok olur mu?

Hocam peki RTX2060 nasıl olur?

Yine olur fakat az seviyede olur 6600 kadar olmaz. Benim önerim 6600 almanız darboğaz olacak diye karttan kısmak mantıksız darboğazın sisteme zararı olmaz sadece karttan tam performans alamazsın.

Hocam hem RX6600 hem de 2060a baktım 2060a karar vermiştim. Onda darboğaz çok olur mu?

Zaten işlemci değiştireceğim diyorsun olsun darboğaz bir şey olmaz, düşük kart almaktansa darboğaz yapsın iyi kart olsun elinde. İleride işlemci değiştirirsin GPU ihtiyacın olmaz.

2060 olur güzel de olur. Dediğim gibi darboğazı salla, GPU NVIDIA olduğunda DLDSR ile 2K'ya çekersin native 1080 oynarmışçasına oynarsın.

AMD olur dersen arkadaşların dediği gibi 6600'de güzel bir seçenek olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı