Ryzen 3 1200 AF ve GTX 750 Ti sistem alınır mı?

TahaKuru

Femtopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce bu sistem alınır mı? Ürünün Teknobiyotik YouTube kanalında incelemesini gördüm alınabilir gibiydi ama bazı sorularım var ilk öncelikle bu Teknobiyotik sitesi güvenilir mi? Sistem 2600 TL'lik fiyata göre iyi mi? Elime kaç gün içinde ulaşır? Kargo elime sağlam ulaşır mı ? vb.
kasanın linki: Teknobiyotik A1.5 - AMD Ryzen 3 1200 AF 3.1GHz, GTX 750Ti 4GB, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik
1- Güvenilir.
2- 3500TL civarına bunu 2-3 katı FPS verecek sistemler var ama bu bütçede olması zorunlu ise bence iyi. Ek olarak PSU kesinlikle VX Plus 400W yapılmalı. O PSU iyi değil. Hatta bütçe varsa ekran kartını da RX 560 yapın ama o çok gerekli değil.
3- Çok hızlı teslim ediyorlar. Tam zaman veremem ama 1 haftayı geçmez gibi geliyor.

PSU Çok düşük, işlemciye o fiyat verilmez. Ekran kartına o para hele hiç verilmez. Düşük bütçesi olan kullanıcılara ikinci el karışık bir sistem toplamışlar alan çok olur diye satıyorlar, kesinlikle kanmayın. Bu bütçeye ikinci el - sıfır karışık kendiniz daha iyisini toplarsınız. Sadece önemli olan alacağınız parçaları bilmek ve ikinci el sitelerinden araştırmak.

Ryzen 5 1600 700 TL
A320 Anakart 280-320 TL
8 GB Sıfır 3000 MHz RAM 250 TL
RX 460-470-570 modelleri 800 TL bandına kadar.
Apacer panther sıfır 240 GB SSD 270 TL
500W Kaliteli marka, sertifikasız PSU 150 TL
Kasa: 200 TL Kaliteli marka.

Bu tür araştırma yaparak Letgo, Sahibinden gezinerek çok daha iyi ve performanslı bir sistem toplarsınız. Bunun için ikinci el sistem toplama videoları bile bulunuyor. Sadece işlemci ve ekran kartını test etseniz yeter.

PSU çok düşük, işlemciye o fiyat verilmez. Ekran kartına o para hele hiç verilmez. Düşük bütçesi olan kullanıcılara ikinci el karışık bir sistem toplamışlar alan çok olur diye satıyorlar, kesinlikle kanmayın. Bu bütçeye ikinci el - sıfır karışık kendiniz daha iyisini toplarsınız. Sadece önemli olan alacağınız parçaları bilmek ve ikinci el sitelerinden araştırmak.

Ryzen 5 1600 700 TL.
A320 anakart 280-320 TL.
8 GB sıfır 3000 MHz RAM 250 TL.
RX 460-470-570 modelleri 800 TL bandına kadar.
Apacer panther sıfır 240 GB SSD 270 TL.
500W kaliteli marka, sertifikasız PSU 150 TL.
Kasa: 200 TL kaliteli marka.

Bu tür araştırma yaparak Letgo, sahibinden gezinerek çok daha iyi ve performanslı bir sistem toplarsınız. Bunun için ikinci el sistem toplama videoları bile bulunuyor. Sadece işlemci ve ekran kartını test etseniz yeter.

Peşin fazla bir param olmadığı için taksit yapmak istiyorum o yüzden de toplama gibi şeylere yönelemiyorum peki taksit imkanı sunan performanslı ve fiyat açısından 2600 TL civarı bir sistem önerebilir misiniz bilgilendirdiğin için teşekkürler.

Peşin fazla bir param olmadığı için taksit yapmak istiyorum o yüzden de toplama gibi şeylere yönelemiyorum peki taksit imkanı sunan performanslı ve fiyat açısından 2600 TL civarı bir sistem önerebilir misiniz bilgilendirdiğin için teşekkürler.
3000TL bandına çıkabilirsen dediğim gibi o sistemde PSU modelini VX Plus 400W yap. Ekran kartını ise RX 560 yap. 300TL fark ile 750Ti karta sağlam farklar atan RX 560 varken o sistemi 750Ti ile almak saçma geldi.

Buyrun. AMD Ryzen 5 3400G 3.7GHz, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik Taksit ile alacağınız en iyi PC bu. Güç kaynağı o sisteme gayet yeter kaliteli bir marka lakin sesli çalışan bir modeli bu aklınızda bulunsun. Anakart, Colorful marka bu marka kalitelidir soketi AM4, A320 bir model bütçenize en uygun ve Ryzen 3000 Serisi işlemcilere BIOS güncellemesi ile desteğini sunan güzel bir model. İşlemci 3400G modeli içinde dahili ekran kartı bulunduruyor 1200 AF ve 750 Ti modelinden daha düşük performans verir ama elinizde bütçe olduğu zaman 1650 Super, RX 570 gibi bir kart eklediğiniz zaman çok daha iyi olur. Buna yapılacak güncellemeler belli 16 GB RAM yükseltmesi, Ryzen 5 3600 işlemci, 1650 Super gibi bir ekran kartı. Tabi bunu da ilerleyen zamanlarda bütçeniz olduğu zaman düşünürsünüz. Sizi şu anda ekran kartsız da idare edecektir.

Şunun her yeri bütçe dostu olsa ne olur. Ekran kartı ile işlemcinin toplam değeri 800 TL bile etmez sıfır ve ikinci el piyasasına hiç bakma. Performanslarına göre ederi bu. Bir de şu 1200 AF'li sistemleri hem 750 Ti hem de 1660 Super ile satmak ayrı bir olay.

Gerçekten çok merak ediyorum niye 1200 AF & 1660 Super test videosu çekmemişler. Adamlar kafasına göre parça birleştirip satıyor.

Şunun her yeri bütçe dostu olsa ne olur? Ekran kartı ile işlemcinin toplam değeri 800 TL bile etmez sıfır ve ikinci el piyasasına hiç bakma. Performanslarına göre ederi bu. Bir de şu 1200 AF'li sistemleri hem 750 Ti hem de 1660 Super ile satmak ayrı bir olay.

Gerçekten çok merak ediyorum niye 1200 AF & 1660 Super test videosu çekmemişler. Adamlar kafasına göre parça birleştirip satıyor.

Yeni model atom bilişim :D.

Geri
Yukarı