Ryzen 3 1200, GTX 1050 oyunlarda takılma

ralli1221

Hectopat
Daha fazla  
Bende Ryzen 3 1200, GTX 1050, 8 GB RAM 600 PSU, 1 TB ozelliklerine sahip kasa var fakat oyun oynarken sıklıkla ani donmalar takilmalar oluyor. Sebebini merak ediyorum. Yardimci olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığınız oyunlar neler ve hangi çözünürlük ve grafik ayarlarında oynuyorsunuz ?

Bende Ryzen 3 1200, GTX 1050, 8 GB RAM 600 PSU, 1 TB ozelliklerine sahip kasa var fakat oyun oynarken sıklıkla ani donmalar takilmalar oluyor. Sebebini merak ediyorum. Yardimci olur musunuz?
Ekran kartının güncel sürümünü yükleyin ve BİOS sürümünüze anakartınızın Chipsetine bakarak sitesinden en güncel sürümünü kurun. Sorun devam ederse oyun içi değerlerinizi MSİ Afterburner programı ile bizimle paylaşın.
Oynadığınız oyunlar neler ve hangi çözünürlük ve grafik ayarlarında oynuyorsunuz ?
Dediğiniz modelin VRAM kapasitesi 2GB Günümüz oyunlarının çoğu yüksek ayarlarda ekran kartının VRAM kullanımı 3-4 GB zorlamakta. Sorununuz bundanda kaynaklı olabilir..
Attığım görselde bunu daha rahat anlayacağınıza eminim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    232,2 KB · Görüntüleme: 61
Bir tek csgoda oluyor bu sorunum ekran kartimida nvidia geforce experinceden guncelliyorum ama anakartima bakacagim saolun

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı