Ryzen 3 1200 için anakart önerisi

Alltair

Hectopat
Daha fazla  
Yakın bir zamanda burada konu paylaştım ve butceme yonelik bir sistem tavsiyesi aldim yardimsever bir arkadastan fakat islemci RAM slotlarinda AMD olunca 2 veya 4 hangisidir ve nasil belli olur pek anlamiyorum acikcasi. O konu uzerinden de tekrar yazarsam sorun olur diye dusunup sizden tavsiye almak istedim.

Ryzen 3 1200 islemci alacagim fakat anarkartim ileride gelistirilebilir olsun istiyorum. İslemcim gibi, para birikince RAM eklemesi yapabileyim hani mesela. O yuzden 2 veya 4 slot cok fark eder mi? 4 tane 8 taksam nasil olur diye hep merak etmisimdir mesela :D

Son olarak daha oncelerden H110 vs baktigimda 2133 veya atiyorum 2400 MHz yazinca anliyordum aradaki RAM-anakart uyumunu fakat AMD'lerde anlamiyorum. Bir B-350m anakartin MHz'i nedir mesela ?

Son düzenleyen: Moderatör:
B350 modellerine bakabilirsin, bütçen kısıtlıysa da A320 model yongalı modelleri alabilirsin, bu yonganın OC desteği yok.

Peki overclock ile hiç işi olmayan insanlar B350 almaz ise overclock harici başka bir özellikten mahrum kalır mı? Mesela ben aldığımda hiç overclock işine bulaşmayacağım bu özellikten başka kaybım olur mu A320 anakart alsam?

Peki overclock ile hiç işi olmayan insanlar B350 almaz ise overclock harici başka bir özellikten mahrum kalır mı? Mesela ben aldığımda hiç overclock işine bulaşmayacağım bu özellikten başka kaybım olur mu A320 anakart alsam?
Genel olarak kalite ve seviye olarak giriş seviyesi kalıyorlar. Fazladan FAN slotları, daha yüksek RAM MHZ desteği gibi artıları var. A320 alırsanız performansta herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız, sadece giriş seviyesi bir anakart kullanıyor olursunuz.

O.C yapmayacaksan A320 çipsetli anakartlara bakabilirsin. Ama yok ben O.C yapacağım diyorsan B350 çipsetli anakartlara bakmalısın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı