Ryzen 3 1200 ile GT 1030 tabanlı sistem toplama tavsiyesi

kuroi kenshi

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle size bütcemi belirteyim. 3000TL bütcem var internetten sipariş vermekden de çekinen birisiyim açıkcası.
itopya mağazından almak istiyorum tavsiye vereceğiniz parçaları itopya dan verirseniz sevinirim
Kafamdaki sistem:
Aklımdaki sorular:
1)Darboğaz veya PSU yetersizliği yaşar mıyım?
2)Anakart OC ile 3200 diyor RAM'ler takıldığında 3000MHZ ile çalışır mı?
3)Genel olarak sistem ile sıkıntı yaşar mıyım günümüz oyunlarını medium da akıcı oynayabilir miyim?
4)Bütcemin çercevesinde değiştirmem gereken parçalar var mı?
5)Genel olarak tavsiyeleriniz ya da görüşleriniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 2200G + GT 1030 yerine R5 2400G yapmak daha iyi olur.

Başka bir seçenek ise RX 570 tabanlı sistem toplanabilir.

Attığın sistem hiç olmamış.
Dediğim gibi bütcem sınırlı R5 2400G+RX570.1800TL civari bir şey yapıyor amacım aaa oyunlar oynamak değil zaten LOL oynuyorum günümüz oyunlarını da mediumda akıcı oynatsın yeter.

Başka bir seçenek ise RX 570 tabanlı sistem toplanabilir.

Attığın sistem hiç olmamış.
Arkadaşa fazlasıyla katılıyorum. 200 tl daha verip Rx 570 alsanız kat kat daha yüksek performans elde edersiniz yani bana kalırsa GT 1030 parasını hiç mi ama hiç haketmiyor. Ayrıca o işlemci parasına en az R3 2200g alırsınız miss gibi olur. Fakat söyleyeyim R3 2200g ve Rx 570 Battlefield gibi işlemci zorlayan oyunlarda darboğaz oluyor maalesef ama R3 1200'den çok daha iyi bir işlemci. Aynı fiyata çok daha iyi sistemler toplanabilir. Bu seçimler ölü bir yatırım olur gibi geldi bana.

@kuroi kenshi
Demek istediğimi anlamamışsın. Sinerji Bilgisayar diye bir yer var o da İtopya gibi mağazasına gidip alabilirsin.

IMG_20190702_130959.JPG

Stoklara gelince RX 570'in çift fanlı olanını al. 50₺ daha pahalı. Bahsettiğim model Pulse olan Nitro değil.

Teşekkür ederim <3
Bir de demo sürüm Windows yükleniyor mu ? BIOS uptade sürücüler.

@kuroi kenshi
Demek istediğimi anlamamışsın. Sinerji Bilgisayar diye bir yer var o da İtopya gibi mağazasına gidip alabilirsin.

Eki Görüntüle 411329

Stoklara gelince RX 570'in çift fanlı olanını al. 50₺ daha pahalı. Bahsettiğim model Pulse olan Nitro değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı