Ryzen 3 1200 işlemci pinleri yamuk ve işlemci soğutucuya yapışık

Eren Mermi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarımı temizlemek ve termal macunu değiştirmek için söktüm. Her şeyi yaptım, taktım. Bilgisayarı çalıştırdım ve her şey normal, ısıklar yanıyor. Fakat no signal yazısı geliyor. BIOS pilini çıkarttım, RAM'i çıkarttım. Ardından hepsini taktım. Bu sefer hiçbir ışık yanmadı. Fanlar dönmedi. Görüntü de yok. Herhalde işlemciyi oturtamadım dedim fakat işlemci fanını kaldırdığımda işlemcim fan a yakışmış, işlemci pinleri de yamulmuş: / İşlemciyi soğutucudan ayırdım ve işlemciyi taktım. Fakat yine olmadı. Termal macunu sildim ve yine denedim. Yine tık yok. Allah rızası için yardım edin.

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
Anakart: MSI A320M Pro.
Soğutucu: Stok soğutucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarımı temizlemek ve termal macunu değiştirmek için söktüm. Her şeyi yaptım, taktım. Bilgisayarı çalıştırdım ve her şey normal, ısıklar yanıyor. Fakat no signal yazısı geliyor. BIOS pilini çıkarttım, RAM'i çıkarttım. Ardından hepsini taktım. Bu sefer hiçbir ışık yanmadı. Fanlar dönmedi. Görüntü de yok. Herhalde işlemciyi oturtamadım dedim fakat işlemci fanını kaldırdığımda işlemcim fan a yakışmış, işlemci pinleri de yamulmuş: / İşlemciyi soğutucudan ayırdım ve işlemciyi taktım. Fakat yine olmadı. Termal macunu sildim ve yine denedim. Yine tık yok. Allah rızası için yardım edin.

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
Anakart: MSI A320M Pro.
Soğutucu: Stok soğutucu.
Kardeşim kendi ifadenle " işlemciyi oturtamadım dedim fakat işlemci fanını kaldırdığımda işlemcim fan a yakışmış, işlemci pinleri de yamulmuş: / İşlemciyi soğutucudan ayırdım ve işlemciyi taktım." işlemcini anakarta yerleştirdikten sonra üzerine kapatılması gereken çerçeveyi kapatmadın mı? Pinler yamulmuş diyorsun sonra tekrar işlemciyi takıyorsun? Bu şekilde mümkün değil çalışması.

yamuk pinleri ince bir iğne yardımı ile zorlamadan düzeltebilirsin. Benimde işlemcinin 2-3 tanesi yamuktu aldığımda iğne yardımı ile düzeltip çalıştırdım. Yapamam dersen forum donanım gibi yerlerde ilanlar var. Ücret karşılığında düzeltiyorlar.

yamuk pinleri ince bir iğne yardımı ile zorlamadan düzeltebilirsin. Benimde işlemcinin 2-3 tanesi yamuktu aldığımda iğne yardımı ile düzeltip çalıştırdım. Yapamam dersen forum donanım gibi yerlerde ilanlar var. Ücret karşılığında düzeltiyorlar.
Teşekkürler :) deneyeceğim
Rotring 0.5 kalem ile düzeltebilirsin. Acele etme ve yavaş ol.
Teşekkürler :) deneyeceğim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı