Ryzen 3 1200 PC toplama

AnimationBoy GM

Centipat
Daha fazla  
Topladığım sistem:
MSI MAG Vampiric 100R
MSI B450M Pro - M.2 Max
XPG Gammix D30 8 GB 3200 MHz DDR4 RAM
Ryzen 3 1200 3.10 GHz 4 Çekirdek
İntenso Top 512 GB 520/500MB/S 4mm M.2 SATA 3.0 SSD
Hadron HD411/10 Power Supply 400W

Ryzen 3 yerine Athlon 3000G de olabilir. Ekran kartı olarak da şimdilik eski bilgisayarıma takılı olan GT710'u kullanacağım.
Sistem bu haliyle toplam 4.555 TL oluyor. Tavsiyelerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 8GB (1x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming Ram (TLTYD48G3200HC16F01) - incehesap.com (iki tane alınacak)

4571 TL tutuyor. Bu bütçeye kasa koymadım, eğer ki kasa istiyorsanız RAM'den ya da SSD'den kısabilirsiniz. Tavsiyem şu anlık kasasız almanızdır.

@AnimationBoy GM hocam ne yapmaya karar verdiniz? 23 dakika önce aktifmişsiniz de ondan merak ettim.

Son düzenleme:
@@Mekasva33 Şu anda ekran kartı alacak gücümüz olmadığından Athlon 3000g' i düşünüyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Ram i çift kanal yapmanızı öneririm bu tarz işlemcilerde çift kanallı bellek performansı 2 katına kadar çıkarabiliyor
Sonradan bir ram daha alıp çift kanala taşımayı düşünüyorum.

@@Mekasva33 şu anda ekran kartı alacak gücümüz olmadığından Athlon 3000G'i düşünüyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Sonradan bir RAM daha alıp çift kanala taşımayı düşünüyorum.

Bence elinizdeki ile idare edin sonra ekran kartı takın. Valorant, LoL, CS:GO gibi oyunlar işlemci odaklıdır. Bu tarz oyunlar oynayacaksanız yeterli olacaktır. Hatta Low ayarlarda 144 FPS'leri görebilirsiniz.

Bence elinizdeki ile idare edin sonra ekran kartı takın. Valorant, LoL, CS:GO gibi oyunlar işlemci odaklıdır. Bu tarz oyunlar oynayacaksanız yeterli olacaktır. Hatta Low ayarlarda 144 FPS'leri görebilirsiniz.
Uykulu yazdığımdan anlaşılması zor bir şekilde yazmışım pardon. Elinizdeki derken ekran kartından bahsettim. Yani bu attığım işlemci ve diğer bileşenleri alıp,GT 710 ile devam etmeniz daha iyi olur. Ve ATHLON 3000G'den daha fazla performans alırsınız işlemci bazlı oyunlarda. Zaten ATHLON 3000G ile ekran kartı odaklı oyunlarda yüksek fpsler alacağınızı zannetmiyorum.

@@Mekasva33 şu anda ekran kartı alacak gücümüz olmadığından Athlon 3000G'i düşünüyorum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Sonradan bir RAM daha alıp çift kanala taşımayı düşünüyorum.

AMD Athlon 3000G yerine Intel Core i3-10100F alın ve GT710 ile idare edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı