Ryzen 3 1200 sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

NoowieNG

Femtopat
Daha fazla  
Oyunlarda bilgisayar ya kitleniyor ya da mavi ekran veriyor ayda 1 kere falan oluyor. Onun dışında Google Chrome kullanırken de 1 kere olmuştu genelde mavi ekranı daha sık veriyor. Neden anlayamadım.
Sistemim şöyle:
Ryzen 3 1200.
8 GB 3200MHz G.Skill Ripjaws.
RX570 ITX.
A320M s-2h
Bir de PSU dahil 500W Power Boost kasam var.
Darboğaz olduğunu biliyorum bazen işlemci %100 buluyor. Bu yüzden olabilir mi?

Lütfen Dump dosyalarınızı paylaşınız.

1612894506658.png

Başka minidump dosyaı varsa paylaşın. Bu attığınız minidump dosyasının nedeni belli değil diye gösteriyor. "Unknown" diyor yani bilinmeyen.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırız.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

OCCT Power test yap, sonra da 5 DK 3D, 6 ıteration olana kadar da VRAM testi yapın. Bir de FurMark yap.

Bu tür minidump dosyaları genelde donanımsal bir arıza olduğunda ortaya çıkar. Sürücü yüzünden olduysa ne güzel. :)

Bunuda deneyimde garantisi devam ediyor bütün parçaların pek dert etmiyorum ama hiç o garantiyi beklemek falanda istemiyorum umarım sürücüden çıkar.
Bunuda deneyimde garantisi devam ediyor bütün parçaların pek dert etmiyorum ama hiç o garantiyi beklemek falanda istemiyorum umarım sürücüden çıkar.

Power tesitnde 5dk 0 hata vardı
Ekran kartı Max 71°
İşlemci Max 66°
Derece oldu onun dışında 5dk 3D testi yaptım ondada 0 hata 71° oldu ekran kartı.
Son olarak VRAM testinde hata yoktu 8,22 dakika sürdü 6 iterasyon oldu dediğiniz gibi.
OCCT v.6.2.0

Galiba ekran kartı ile ilgili donanımsal bir arıza yok. Pek OCCT testini yapmadığımdan dolayı bilmiyorum.

Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsınız.

Ekran kartında bir hata yok gibi hocam şu anlık.

Voltajı biraz düşürmenizi tavsiye ederim ama uzun ömürlülük için. -100 mV şeklinde.

Tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyanızı paylaşın.

Galiba ekran kartı ile ilgili donanımsal bir arıza yok. Pek OCCT testini yapmadığımdan dolayı bilmiyorum.

Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsınız.

Hocam tek bir sorum var mavi ekran alınca %100 olana kadar beklemem gerekir mi? Umarım sıkmıyorumdur.

Geri
Yukarı