Ryzen 3 1200 sistem toplama

• Konuyu başlatan SaL1K
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 337

SaL1K

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı sattım. Yeni PC toplamam lazım. Amma bütcem sınırlı olduğu için, eski sistem gibi canavarı hemen toplayamıyorum. Upgrade yapacağım gelecekte. Bu sistem konusunda bazı sorularım var. Toplamak istediğim sistem aşağıda :

•CPU - AMD Ryzen 3 1200
•MB- Asus X370 Pro
•Ram- Corsair 8GB DDR4 3000 MHZ
•GPU- RX 570 4GB
•HDD- WD Blue 1 TB
•PSU- EVGA 600W +80 Bronze
•Case- Cooler Master MasterBox Lite 5
•Monitor- AOC G2460VQ6 24 Freesync

Şimdi arkadaşlar, bu sistemde tüm oyunları 1080P'de +60 FPS High-Ultra ayarlarda oynamak istiyorum. Elime her para geçtiğinde sisteme upgrade yapacağım için, anakartı X370 seçtim. Gelecekte bu sisteme M.2 SSD eklemek, 8 GB RAM eklemek, Ryzen 7 1700, RX 580 takmak fikrim var. AMD toplama sebebim Anakart değiştirmeden her sene çıkan işlemciyi alıp üstüne takıp sistemin ömrünü uzatacağım. Ekran kartı tarafında da sürücüler, yazılım felan son zamanlar çok başarılı + Freesync'den faydalana bilmek. Ne düşünüyorsunuz ? Alayım mı bunları ?

Upgrade yapana kadar yayınla işim olmaz. Sadece evde oyun oynayıp, bazen oyundan Relive'la video kayıt alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımı sattım. Yeni PC toplamam lazım. Amma bütcem sınırlı olduğu için, eski sistem gibi canavarı hemen toplayamıyorum. Upgrade yapacağım gelecekte. Bu sistem konusunda bazı sorularım var. Toplamak istediğim sistem aşağıda :

•CPU - AMD Ryzen 3 1200
•MB- Asus X370 Pro
•Ram- Corsair 8GB DDR4 3000 MHZ
•GPU- RX 570 4GB
•HDD- WD Blue 1 TB
•PSU- EVGA 600W +80 Bronze
•Case- Cooler Master MasterBox Lite 5
•Monitor- AOC G2460VQ6 24 Freesync

Şimdi arkadaşlar, bu sistemde tüm oyunları 1080P'de +60 FPS High-Ultra ayarlarda oynamak istiyorum. Elime her para geçtiğinde sisteme upgrade yapacağım için, anakartı X370 seçtim. Gelecekte bu sisteme M.2 SSD eklemek, 8 GB RAM eklemek, Ryzen 7 1700, RX 580 takmak fikrim var. AMD toplama sebebim Anakart değiştirmeden her sene çıkan işlemciyi alıp üstüne takıp sistemin ömrünü uzatacağım. Ekran kartı tarafında da sürücüler, yazılım felan son zamanlar çok başarılı + Freesync'den faydalana bilmek. Ne düşünüyorsunuz ? Alayım mı bunları ?

Upgrade yapana kadar yayınla işim olmaz. Sadece evde oyun oynayıp, bazen oyundan Relive'la video kayıt alacağım.
Hocam o zaman şimdi hemen RX 570 almanın anlamı yok. Sistem genel olarak güzel. Şimdilik GTX 1050 alın, RX 570 ile aralarında neredeyse 1000₺ fark var. O 1000₺ ile RAM’i 16GB yapın derim. 16GB yaptıktan sonra kalan parayı alacağınız monitörün parasının üstüne ekleyerek 144Hz + FreeSync monitör alabilirsiniz. Ya da bu ikisi yerine R7 1700 alın. Bana açıkçası ilk önerdiğim daha mantıklı geldi. Eğer ilk önerimi yaparsanız sonradan RX 580’e yönelin. AOC 24" G2460PF DVI HDMI DisplayPort FullHD 144Hz Freesync Led Gaming Monitör | ITOPYA Buyrun monitör.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı