Ryzen 3 1200 Sistem Yükseltme

Mitmit34

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.

Sistemim:
  • A320M DS2
  • RYZEN 3 1200
  • 2X8 GB 3000MHz RAM (16GB)
  • 1050 Tİ OC Edition
  • 1 TB WD BLUE HDD
  • Frisby FC 9235G ise kasa

Sisteme uygun yollu sizce neler yapabilirim?
İşlemciden başlayacağım ama siz sırayla bana söylerseniz yavaştan başlayıp yükseltmeyi düşünüyorum.
Sistemi oyun için kullanıyorum.
Şimdiden teşekkürler.

GPU'yu değiştirebilirsiniz. RAM'ler yeterli. Anakart OC destekleyen bir model olursa iyi olur. PSU yazmamışsınız PSU kalitesiz ise onu da değiştirin.

Öncelikle merhaba.

Sistemim:
  • A320M DS2
  • RYZEN 3 1200
  • 2X8 GB 3000MHz RAM (16GB)
  • 1050 Tİ OC Edition
  • 1 TB WD BLUE HDD
  • Frisby FC 9235G ise kasa
Sisteme uygun yollu sizce neler yapabilirim?
İşlemciden başlayacağım ama siz sırayla bana söylerseniz yavaştan başlayıp yükseltmeyi düşünüyorum.
Sistemi oyun için kullanıyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Bence ilk ekran kartından başla.

En başta almanız gereken şey kesinlikle SSD. Bu sistemi SSD olmadan nasıl kullanıyorsunuz anlayamıyorum. Emin olun almadan nasıl bir fark yarattığı anlaşılmıyor. Önce SSD alın, daha sonra yükseltmeleri bütçenize göre yapın. Kendinize bir hedef belirlerseniz, örneğin 1060, i5 8400 gibi. Tamamen örnek olarak verdim. Böyle bir hedefe göre bütçeniz uygun olduğu zaman yükseltmeleri yaparsınız.

Bence ilk ekran kartından başla.
İşlemci ve ekran kartı darboğaza neden olmazmı
En başta almanız gereken şey kesinlikle SSD. Bu sistemi SSD olmadan nasıl kullanıyorsunuz anlayamıyorum. Emin olun almadan nasıl bir fark yarattığı anlaşılmıyor. Önce SSD alın, daha sonra yükseltmeleri bütçenize göre yapın. Kendinize bir hedef belirlerseniz, örneğin 1060, i5 8400 gibi. Tamamen örnek olarak verdim. Böyle bir hedefe göre bütçeniz uygun olduğu zaman yükseltmeleri yaparsınız.
Aklımdaydı.120 gb bi SSD önerebilirmisiniz. Sadece windows 10 ve 1 kaç oyun için.

İşlemci ve ekran kartı darboğaza neden olmazmı
Darboğaz olur da sen komple sistemi yükseltmeyecek misin? İşlemciyi sonra alırsın. Darboğazın yüksekliği alacağın ekran kartına göre değişir. Mesela tutup da 1080 ti alırsan darboğazın kralını yaşarsın. Misalen atıyorum 1060 alıp işlemciyi sonradan değiştirebilirsin. Darboğazın sisteme zararı yoktur sadece FPS kaybı yaşarsın.

Samsung, Sandisk, Adata, Kingston. Bu markalardan birisini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz fakat benim gibi gidip James Donkey gibi markalardan almayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı