Ryzen 3 1200 Soğutucu Hızı Ayarlama

@Dr. Bıyık! termal macunu ve soğutucuyu kontrol edin. Benim boşta 30, en ağır oyunlarda en fazla 55 derece oluyor. Ryzen sıcaklık konusunda çok başarılı bence şuan.

@Sénza BIOS üzerinden hızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca yanlışlıkla oyun modunu açmış olabilirsiniz, kapatmayı deneyin.

@Dr. Bıyık! 3.7 GHz 1.250 Voltaj ile kullanıyorum işlemcimi 35 derecenin üstüne hiçbir şekilde çıkmıyor. Prime95 / AIDA64 Testlerinde maxiumum 70 dereceye çıktı ben memnunum şahsen.

@Jira Auto, DC ve bir seçenek daha vardı DC seçeneceğini seçtim 40 derece altındayken çalışmıyor. 40-55 arası 670 ile çalışıyor çok teşekkür ederim.

@117084 Teşekkürler.

@Jira @117084 @Sénza
Buyrun sistemin BIOS'ta fotoğrafını çektim. Hiç bir OC işlemi yapmadım. CPU işin anakart ne yapıyorsa o.
İşlemci fanı düzgün şekilde oturmuş durumda altında da Xigmatek performans bir macun var (adını unuttum).
Hatta Ryzen güç seçeneğine geçince ekran kartı 1349 MHz hızda çalışıyordu onu 1200'e üst limit getirdim.
Önerilere açığım.

Dosya Ekleri

• 20180507_215725_001.jpg
    20180507_215725_001.jpg
    912,7 KB · Görüntüleme: 44
@Jira @117084 @Sénza
Buyrun sistemin BIOS'ta fotoğrafını çektim. Hiçbir OC işlemi yapmadım. CPU işin anakart ne yapıyorsa o.
İşlemci fanı düzgün şekilde oturmuş durumda altında da Xigmatek performans bir macun var (adını unuttum).
Hatta Ryzen güç seçeneğine geçince ekran kartı 1349 MHz hızda çalışıyordu onu 1200'e üst limit getirdim.
Önerilere açığım.

Valla hiçbir fikrim yok ekstra hiçbir şey yapmadım. Fan ayarlarını düşürünce CPU sıcaklığı 44 derecelerde gezmeye başladı boştayken. Soğutucuyu full hızda çalıştırmayı deneyin bir isterseniz.

Valla hiçbir fikrim yok ekstra hiçbir şey yapmadım. Fan ayarlarını düşürünce CPU sıcaklığı 44 derecelerde gezmeye başladı boştayken. Soğutucuyu full hızda çalıştırmayı deneyin bir isterseniz.
Full hızda da çalıştırıyorum. Zaten otomatik zıplıyor full hıza. Mesela şu anda sadece chrome açık, 1500 RPM'de dönüyor.

Ryzen'in APU'ları hakkında pek bilgim yok ama monitorün çözünürlüğü yüksek ise grafik işlemcisi zorlanıyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı