Ryzen 3 1200 System tavsiyesi

Serkrtt

Hectopat
Selam arkadaşlar sistem toplamak istiyorum güncel oyunlar için yeterli midir?
  • Ryzen 3 1200
  • Gigabyte A320M SH2
  • MSI RX570 Armor
  • Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz

Tutar 1987 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası şu an ki güncel çoğu oyun iyi sistem istiyor. Düşük ayarlarda oynayabilirsiniz. Ama işlemci Ağırlıklı oyunlarda darboğaz olur.

Toplam en maksimum bütçeniz nedir?

Kasa, psu ve depolama siz de var mı?

Benim sistemim.

ASUS GTX 1060 3GB
MSI A320M Bazooka Anakart
PREDATOR 3000 MHz Ram
AMD 1200 İşlemci
120GB SSD

Gayet iyi oynuyorum oyunlarımın çoğu eski HDD ye yüklü. SSD ye atarsam sıfır sıkıntı ile kasmadan donmadan oynuyorum. HDD nin hızı düşük olduğundan arada takılıyor ama SSD ye atarsam oyunu takılmıyor ve genelde yüksek ayarlarda oynuyorum. Kaliteli PSU şart.
Hız aşırtmayla pek işim olmaz RAM lerle oynarım derseniz A320M anakart yeterli. Yetmez derseniz A350M ve üzeri bir anakartla hız aşırtarak oyun oynayabilirsiniz ve ürünle gelen soğutucu ile sorunsuz kullanabilirsiniz.

Benim sistemim.

ASUS GTX 1060 3GB
PREDATOR 3000 MHz Ram
AMD 1200 İşlemci
120GB SSD

Gayet iyi oynuyorum oyunlarımın çoğu eski HDD ye yüklü. SSD ye atarsam sıfır sıkıntı ile kasmadan donmadan oynuyorum. HDD nin hızı düşük olduğundan arada takılıyor ama SSD ye atarsam oyunu takılmıyor ve genelde yüksek ayarlarda oynuyorum. Kaliteli PSU şart.
Hız aşırtmayla pek işim olmaz RAM lerle oynarım derseniz A320M anakart yeterli. Yetmez derseniz A350M ve üzeri bir anakartla hız aşırtarak oyun oynayabilirsiniz ve ürünle gelen soğutucu ile sorunsuz kullanabilirsiniz.

Darboğaz rahatsız ediyor mu peki?

• Ryzen 3 1200
  • Gigabyte A320M SH2
  • MSI RX570 Armor

Tutar 1987 TL.
  • Ryzen 3 1200
  • Gigabyte A320M SH2
  • MSI RX570 Armor

Tutar 1987 TL.
RX580 al

SSD veya HDD ne olacak ?
++-++

Harddisk 500 gb seagete
Sssd 240 gb james donkey
ximatek 500 w nrp203 psu
elimde var bütcem 2400 civarı
kardeşim
Açıkçası şu an ki güncel çoğu oyun iyi sistem istiyor. Düşük ayarlarda oynayabilirsiniz. Ama işlemci Ağırlıklı oyunlarda darboğaz olur.

Toplam en maksimum bütçeniz nedir?

Kasa, psu ve depolama siz de var mı?
Kasa psu hdd sdd elimde mevcut peki nasıl bi sistem toplayabilirim 2400 civarı ?
Benim sistemim.

ASUS GTX 1060 3GB
PREDATOR 3000 MHz Ram
AMD 1200 İşlemci
120GB SSD

Bende 1200 üzerine sistem kurrmyaı düşünüyordum lakin darboğaz sıkıntı kardeşim :-
2000 tl lik sistem için 580 çok gereksiz.. heleki işlemci r3 1200 ise :) 570 yeter de artar bile..
Fiyatını araştırmadım daha uygunsa olanilir ama darboğaz yaşarsak sıkıntı :)

Son düzenleme:
2 sene olacak toplayalı. Sadece işlemci değiştirerek bile 3-4 sene götürür beni. Şu ana kadar çıkan oyunları sorunsuz oynadım merak edip indirdim denedim. Para verip son sistem toplamam nedeni ise sürekli yeni mimarilerin çıkması. Onun için bence en mantıklısı orta sınıf toplamak sonra sistem yükseltmek yerine yeni mimariye geçmek. Yani 1060 ekran kartım var bu ekran kartını 1070 e 1080 e yükseltmem. Yükselteceğime 1060 ı birkaç sene daha kullanıp yeni mimari ekran kartları RTX alırım sonuçta son model alırsam yeni mimari çıktığından orta sınıf alır değiştirince komple yeni mimariye geçerim. 1080 i 6 yıl kullanmam ama 1060 ı 4 yıl kullanır sonra 20XX serileri yada daha üzeri bir kart alırım. Tüm sistem parçalarında böyle yaparım. 10 yıl DDR4 kullanacağıma 6 yıl DDR4 kullanırım. Sonra DDR5 e geçerim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı