Ryzen 3 1200 ve GTX 1050 sistem toplama

Uğurcansalt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum, bu kasayı kendime toplamıyorum. Lumion programını kullanan bir ağabeyime topluyorum ve şöyle bir isteği oldu benden. 2300 TL'yi geçmemesini istedi ve inatla Vatan Bilgisayar'dan toplamamızı istiyor. Her ne kadar daha uygun yerler olduğunu belirtmiş olsam da Vatan Bilgisayar diyor başka bir şey demiyor :D. Ben de elimden geldiğince hem çizim programı ile uğraşacağı ve render yapacağı için hem de oyun oynamak istediği için diğer parçalardan kısa kısa toplamaya çalıştım ama bütçe kısıtlı olduğu için bir de sadece Vatan Bilgisayar'dan almak istediği için nasıl bir şey toplasam diye çok sıkıntı çekiyorum. Şimdilik hızlı bir şekilde böyle bir sistem topladım ama ne kadar stabil çalışır hiçbir fikrim yok. Hatta kasa bile koyamadım içine :D Everest ve Frisby kullanmak da istemiyorum. Kendim şu an GTX 1080'li kasamda Everest var biraz pişmanım ondan dolayı :D Başkaları da pişman olsun istemiyorum ama tıkandım. Yardımcı olur musunuz? Yarın alacağız sistemi eğer güzel bir sistem toplayabilirsek.

kXy4zr.jpg

Hazır sistem yani son çare olarak bunu almayı planlıyorum çünkü hazır olarak satıldığı için tek tek almaya çalıştığım tüm parçalarda indirim sağlamışlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet güzel olmuş. Bu paraya daha iyi bir şey alınmaz. Hazır sistemi tavsiye etmiyorum. A320 anakart, kötü PSU ve 2133 Mhz'lik RAM'ın negatif etkisi hissedilir. Ryzen işlemciler RAM hızı konusunda hassas. Düşük seviye bir sistemde dahi en azından 2666 Mhz kullanmak lazım diye düşünüyorum. İşlemciyi de stok soğutucuyla 1,2V voltaj ile 3,7 Ghz'e OC edersiniz. Gayet randımanlı olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı