Ryzen 3 1200 ve GTX 1050 Ti darboğazı OC ile çözülür mü?

HornlessDonkey

Femtopat
Daha fazla  
A320 çipset bir anakartım var. 1050 Ti ile oyunlarda darboğaz yaşıyorum. B450 anakarta geçsem ve işlemciyi overclock yapsam darboğazdan kurtulur muyum?

Sanırım düşük performans veya düşük FPS'ten bahsediyorsunuz. Darboğaz olayı farklı bir durum. Tam şikayetiniz nedir? Anakart darboğazlığı değiştirmez, performansa katkısı işlemci veya ekran kartı kadar yoktur. Gereksiz masraf olur.

Aldığınız FPS'leri karşılaştırır mısınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım düşük performans veya düşük FPS'ten bahsediyorsunuz. Darboğaz olayı farklı bir durum. Tam şikayetiniz nedir? Anakart darboğazlığı değiştirmez, performansa katkısı işlemci veya ekran kartı kadar yoktur. Gereksiz masraf olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Mevcut anakartıyla overclock yapamıyor sanırım(emin değilim varsayım). O yüzden almayı düşünüyor olabilir.

Darboğaz olduğunu biliyorum Afterburner programı ile takip ettim işlemci %100 kullanımda ve ekran kartım tam kapasitesi ile kullanılmıyor. Şuanki anakartımla overclock yapamıyorum bu yüzden anakartı değiştirmeyi düşünüyorum. Belki overclock ile bir nebze düzeltebilirim.Video ile karşılaştırırsam, işlemci kısmı %100 gpu kısmı %65-45 arasında ve aynı videoda 13:26 da olduğu gibi drop yiyiyorum. İşlemci bütçemi aştığı içim uygun b450 alıp hızaşırtma yapmayı planlıyorum.

Son düzenleme:
İşlemci kullanımına pek dikkat etmemişim, bunun için test videolarına da bakabilirsin. Aşağıya bıraktığım testte 3.9'a çıkartmış ve CPU kullanımı düşüyor.

yeni işlemci aldım (ryzen 5 2600) sonuç hala aynı işlemci kullanımı yine anlık olarak %100 oluyor sıkıntı başka bir yerde sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı