Ryzen 3 1200 ve GTX 1050 Ti performans sorunu

İsmet polat

Hectopat
Daha fazla  
  • Ekran Kartı: ASUS GEFORCE 1050TI 4GB 128bit
  • Anakart:A230M PRO VH PLUS
  • RAM:Corsair Vengeance Kırmızı 8GB 2400MHz DDR4
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz Soket AM4+ 65W İşlemci
  • 1TBlik 7200rpmlik bir hdd
Ekstradan bir de kasa içine fan.

Küçük mü büyük mü orasını bilemem ama topladığım oyuncu bilgasayarında ilk toplandığın olmayan bazı şeyler oldu. Daha toplayalı 1 hafta olmadı bunu da belirteyim. PC ile ilgili bazı şeyleri hallettikten sonra bazı oyunlar yükledim (PUBG,GTA V). İlk günlerde PUBG'de yüksek grafik ayarlarıyla oynuyordum. Yaklaşık olarak 50-60-70 arası
giden FPS değerlerim vardı. Herhangi bir darboğaz söz konusu değildi. Daha sonraları daha yüksek FPS almak için bazı yayıncıların kullandığı grafik ayarlarına geçtim. Başlarda 1-2 oyunda iyiydi. Ardından vakit geçtikçe darboğazlar olmaya çeşitli takılmalar olduğunu fark ettim. Bu da benim canımı sıktı. Afterburner programını indirdim düşük grafik ayarlarında GPU kullanımım %90'lardan hareket ettikçe %50'lere düşüyordu. Bu da oyunuma FPS kaybı, darboğaz olarak yansıdı. Tekrar yüksek ayarlara döndüm. GPU kullanımı %99'dan
aşağıya inmedi. Bugün tekrar girdiğimde inmediğini fakat gözle hissedilir derece FPS kaybının olduğunu gördüm. Sorun sizce ne olabilir? Recep Abi ve diğer sevgili Technopat kullanıcıları yardımlarınızı bekliyorum.
Sürücülerim güncel, 1 haftalık oyuncu PC'si.
Afterburner ile sıcaklık değerleri oyunda 78'in üstüne çıkmadı.
Kasa hava alacak bir yerde ve içi tertemiz.
Düşük grafik ayarlarında daha kötü bir hal alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sistemi ben de geçen hafta topladım. PUBG, H1Z1 tarzı oyunlarda yeni bir bölgeye baktığında, oyunda yeni bir bölge yüklendiğinde 15 civarı FPS düşüşü oluyor ve kasma yapıyor sebebini bilmiyorum eğer RAM'dan kaynaklanıyorsa yükseltme yapıcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı