Ryzen 3 1200 ve GTX 1060 Darboğaz

mthn

Decapat
Yer
New Jersey, ABD
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemimde anormal bir darboğaz durumu var. İşlemcim Ryzen 3 1200 ve ekran kartım GTX 1060 3G.

Bu sıkıntı 1-2 ay öncesine kadar yoktu. GTA 5'te en yüksek ayarlarda rahat 80 FPS alıyordum. Fakat şu an işlemci kullanımı %100'e kadar çıkıyor ve FPS ıse 40-50 civarında. Sistemime format attım, en güncel GPU ve işlemci chipset driverları yükledim, fakat bir değişiklik olmadı.

Bunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimde anormal bir darboğaz durumu var. İşlemcim Ryzen 3 1200 ve ekran kartım GTX 1060 3G.

Bu sıkıntı 1-2 ay öncesine kadar yoktu. GTA 5'te en yüksek ayarlarda rahat 80 FPS alıyordum. Fakat şu an işlemci kullanımı %100'e kadar çıkıyor ve FPS ıse 40-50 civarında. Sistemime format attım, en güncel GPU ve işlemci chipset driverları yükledim, fakat bir değişiklik olmadı.

Bunu nasıl çözerim?
Hocam Ryzen işlemcilerde genel bir sorun var sanırım. CS-GO'da 290 FPS civarı alıyordum, son 1 ayda 170 180 kadar düştü zaman zaman 220 çıkıyor. BIOS güncelledim her şeyi yaptım çözüm bulamadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı