Ryzen 3 1200 ve R9 390 sistem siyah ekran ve sonrasında ekran kartının fanlarının hızlı çalışması

Perfectuse

Hectopat
Daha fazla  
Ana kartıma yayınlanan en son yayınlanan BIOS güncellemesini yaptım ve sonrasında olanlar oldu.

Anakartım: GA-AB350M-D3V rev. 1.X.
Bir önceki BIOS sürümüm: F40.
Güncellediğim sürüm: F50A (http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-ab350m-d3vrev_10#support-dl)
Ekran kartım: ASUS R9 280 (genel sıcaklık değer aralığım 32-63 derece)
İşlemci: Ryzen 3 1200 (genel sıcaklık değer aralığım 32-43 derece)

Bu BIOS güncellemesinden sonra ekran kartım da herhangi bir sıcaklık problemim olmamasına rağmen siyah ekran alarak bilgisayar ekranlarımı kapatıyor ekran kartı fanlarım en yüksek hızda çalışıyor bu ekran kararmasından sonra fakat arkaplanda oyunun sesi veya herhangi başka uygulamaların sesi ya takılmış halde geliyor ya da sorunsuz arkaplanda çalışmaya devam ediyor. İşlemci sıcaklığımı ve ekran kartı sıcaklık değerimi 2. ekranda izliyorum herhangi bir sorun yokken birden bire bu sorunla karşılaşıyorum. Bu sorunun ilk başta adrenalin 2020 19.12.3 sürümünden kaynaklı olduğunu düşündüm ve 19.12.1 sürümüne çektim fakat sorunun ekran kartımın sürücüsüyle alakalı olmadığını gördüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı