Ryzen 3 1200 ve RX570 sistem nasıldır?

atablood.x

Hectopat
Arkadaşlar malum dolardan dolayı 2.el PC alacağım. Uygun bir sistem buldum almadan önce buraya danışmak istedim.
Özellikleri:

A320M-H anakart.
Ryzen 3 1200 işlemci.
MSI RX570 4 GB ekran kartı.
HP V6 8 GB 2666 MHz RAM.
120 GB SSD.
Bir de Everest'in 650W'lık 3 adet Rainbow fanlı bir kasası.
Fiyatı 2500 TL sizce alınır mı?

Ekran kartı 2. el diğer ürünler 2 yıl garantili sıfır ürünler diyor. Sektör PC garantili diyor anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınmaz. Büyük ihtimalle sadece işlemi ve ekran kartı ile göz boyamak için satılan bir sistemdir diye düşünüyorum.

Anakart A320 çipset, işlemci 14nm sanırsam, darboğaz yapabilir, RAM biraz düşük kalmış, SSD yetersiz gelecek, PSU zaten rezalet.

Peki PSU yu farklı takarsak darboğaz geçermi ?
Hayır. Oluşan darboğazın PSU ile bir alakası yok. İşlemcinin ekran kartına göre düşük kalması yani işlemcinin ekran kartını besleyememesi sebebi ile darboğaz oluşur. O yüzden almayın derim. Zaten Ryzen 3 1200 AF modeli bile alınmamalı bana kalırsa.

Hayır. Oluşan darboğazın PSU ile bir alakası yok. İşlemcinin ekran kartına göre düşük kalması yani işlemcinin ekran kartını besleyememesi sebebi ile darboğaz oluşur. O yüzden almayın derim. Zaten Ryzen 3 1200 AF modeli bile alınmamalı bana kalırsa.
İşlemciyi ilerde değişmeyi düşünüyorum zaten yani hiç idare etmez mi 1.5 yıl felan
Abi peki Ryzen 5 1600 darboğaz yaparmı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı