Ryzen 3 1200 vs G5400

FunnFrell

Decapat
Arkadaşlar merhaba,

Fikirlerinizi almak istiyorum. Özellikle @Silinen üye senin 😁 RX 470 ve 8 GB 2400 MHz RAM olan bir sisteme siz olsanız ne kullanırdiniz? Ryzen 3 1200 veya Intel G5400. Ryzen 3'ü OC olmadan düşünün çünkü OC yapmayı düşünmüyorum eğer tercih o yönde olursa sonuç ne olur? 😇

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen uzun vadede doğru bir tercih olacaktır. OC yapmanızı öneririm ayrıca. Bu sebeple en az B350 anakart almalısınız.

RAM frekansı düşük olduğu için İntel'e yönelmeniz daha mantıklı görünüyor ama Pentium yerine i3 8100 almaya çalışın.

RAM frekansı düşük olduğu için İntel'e yönelmeniz daha mantıklı görünüyor ama Pentium yerine i3 8100 almaya çalışın.
Ryzen ve g5400 ın fiyatları nedir.

@Steward Fakat ryzen ram frekansı olarak daha yüksek. Ryzen 2666 g5400 2400

@Crosfireköprüsü ryzen 600 civarı g5400 fansiz 460 civarı tabi 5400 bazı chipsetlerde çalışmıyor o nedenle birisinin işlemcisi diğerinin anakatta yüksek oluyor fiyat olarak.Fiyat olarak aralarında toplamda şey halinde 30 lira civarı birşey oynuyor
Ryzen uzun vadede doğru bir tercih olacaktır. OC yapmanızı öneririm ayrıca. Bu sebeple en az B350 anakart almalısınız.
Peki OC yapmasamda sizce intele göre yeterli olurmu

Anladım göz önünde bulunduracagim. Benim daha çok merak ettiğim ryzen 3 1200 overclocksuz 5400e fark atarmi
Evet Ryzen 1200 bazı oyunlarda fark atıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda çift kanal 3000 MHz RAM kullanılmış. RAM nedeniyle aynı performansı alamayabilirsiniz. Overclock düşünmüyorsanız Intel işlemci almanız daha mantıklı. Ancak 2 çekirdeğin devri bitti artık. Minimum i3 8100 alın.

Evet Ryzen 1200 bazı oyunlarda fark atıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda çift kanal 3000 MHz RAM kullanılmış. RAM nedeniyle aynı performansı alamayabilirsiniz. Overclock düşünmüyorsanız Intel işlemci almanız daha mantıklı. Ancak 2 çekirdeğin devri bitti artık. Minimum i3 8100 alın.
Evet öyle fakat bakın sizinde dediğiniz gibi çift çekirdek işlemcinin devri bitti o nedenle sanırım ryzen daha mantıklı geliyor her kulvarda

Evet öyle fakat bakın sizinde dediğiniz gibi çift çekirdek işlemcinin devri bitti o nedenle sanırım ryzen daha mantıklı geliyor her kulvarda
Overclocksuz Ryzen 1200'ün tekli çekirdek gücü çok zayıf. Overclock yapmayacağınız için Ryzen 2200G daha mantıklı bir seçim olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı