Ryzen 3 1300X için anakart önerisi

Tarrget159

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta belirttiğim gibi Ryzen 3 1300X için anakart önerilerinizi bekliyorum.
Şu anda ASUS A320M-K anakarta sahibim. Bu anakartı değişmek isteme sebebim ses tarafının bozuk olduğunu düşünüyorum. Bunun sebebi sesler masaüstünde normal gelirken oyunlara giriş yaptığımda seslerin ters gelmesine sebep oluyor. Başlarda bu problem equalizer apo ile çözsemde artık bu çözüm de bir işe yaramıyor. Çünkü sadece sağ sol sesler ters değil ön ve arka seslerde ters geliyor. Eğer bunun bir çözümünü sunabilecek bir arkadaş varsa tabii ki yeni bir anakart almak istemem. Ama sanmıyorum ki bir çözümü olsun. Çünkü akla gelen her şeyi denedim. Kulaklığımda herhangi bir problem yok başka kulaklık ile denediğimde de aynı problem ile karşı karşıya geliyorum.

Bu kanıya nereden vardın derseniz 20 TL'ye satılan USB girişli ses kartlarından satın aldım. Bu kart bir nebze olsa da bu sorunu çözdü. Ama dandik olduğu için sesleri çok iyi vermiyor.

Aklımda olan anakart: Gigabyte B450M S2H sizinde önerilerinizi bekliyorum. Bütçe Max 600 TL.

Tabi ileride işlemci upgrade olabilir. B550 kartlar pahalı gibi sanırım benim bütçemde bir kart bulamam. B450-S2H 590 TL fiyattan X sitede var. A320M'ler 480 TL civarlarında sanırım B450 almak daha mantıklı olacak. Ama daha ucuz fiyata bir sitede var link alırım.

@enonertetanem dostum geçen günlerde senden bir iletişim adresi istemiştim buradan yazabilirsin demiştin yukarıda belirttiğim problem hakkında bir çözüm olabilir mi?

Tabi ileride işlemci upgrade olabilir. B550 kartlar pahalı gibi sanırım benim bütçemde bir kart bulamam. B450-S2H 590 TL fiyattan X sitede var. A320M'ler 480 TL civarlarında sanırım B450 almak daha mantıklı olacak. Ama daha ucuz fiyata bir sitede var link alırım.
Hocam siteyi niye gizlediniz anlamadım. :D
B450M-S2H iyidir kendim de kullanıyorum memnunum. Hocam baktığım 4-5 sitede daha 589 TL. Bir de bu anakartın V2 versiyonu var dün bir arkadaş atmıştı forumda. 35 TL daha koyabilirseniz onu da düşünebilirsiniz. Ama 1 kuruş çıkamam derseniz B450M-S2H gayet yeterlidir.

@Tarrget159 Anakarttan daha ucuza çok iyi bir USB ses kartı alabilirsin. Bu arada her oyunda mı oluyor bu?

Saçma bir soru olacak ama kasanın arkasına takıp denedin mi?

Denediğin iki kulaklığın adı ne?

Bu problem ne zamandan beri var?

Ses sürücülerini güncelledin mi/kaldırıp yeniden yükledin mi?

@enonertetanem

Her oyunda oluyor. Ve sadece oyuna girdiğim anda oluyor. Left right ses testi yaptığımda hiçbir problem yok.

Ön ve arka giriş ikisini de denedim.

Arctis 3 ve Thermaltake tte-sports shock diye bir kulaklık.

Bu problem bu anakartı aldığımdan beri var başlarda yazılım ile çözdüğüm için hiç sorun etmemiştim ama son 2 haftadır sesler komple kafayı yediği için değişmek istedim. Kısacası benim hatam garantiye vermeliydim.

Ses sürücüleri vs. SteelSeries Engine her şeyi her şeyi denedim. 3 kere format attım. Sıfırdan yükleyebilmek yazılımları deneyebilmek adına ama hiçbir fark yok.

Başka bir forum linki atabiliyorsam yabancı bir forumda bu problemin aynısnı yaşayan biri var ama onlarda bir çözüm bulamamış. Reversed directional audio when gaming yazdığınızda çıkıyor.

@enonertetanem

Her oyunda oluyor. Ve sadece oyuna girdiğim anda oluyor. Left right ses testi yaptığımda hiçbir problem yok.

Ön ve arka giriş ikisini de denedim.

Arctis 3 ve Thermaltake tte-sports shock diye bir kulaklık.

Bu problem bu anakartı aldığımdan beri var başlarda yazılım ile çözdüğüm için hiç sorun etmemiştim ama son 2 haftadır sesler komple kafayı yediği için değişmek istedim. Kısacası benim hatam garantiye vermeliydim.

Ses sürücüleri vs. SteelSeries Engine her şeyi her şeyi denedim. 3 kere format attım. Sıfırdan yükleyebilmek yazılımları deneyebilmek adına ama hiçbir fark yok.

Başka bir forum linki atabiliyorsam yabancı bir forumda bu problemin aynısnı yaşayan biri var ama onlarda bir çözüm bulamamış. Reversed directional audio when gaming yazdığınızda çıkıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu eski video var ama işe yarar mı bilmiyorum. Bu tür videolara bakmışsındır büyük ihtimalle. Yorumlara da göz gezdirebilirsin.

Ses Denetim Masasına girip kulaklığın ses kalitesi ne diye bakabilir misin bir de?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu eski video var ama işe yarar mı bilmiyorum. Bu tür videolara bakmışsındır büyük ihtimalle. Yorumlara da göz gezdirebilirsin.

Ses denetim masasına girip kulaklığın ses kalitesi ne diye bakabilir misin bir de?

Başlarda bende problemi bu program ile çözüyordum. Fakat artık işe yaramıyor çünkü sağ sol dışında ön ve arkada ters geliyor. En iyi çözüm büyük ihtimal anakart almak olacak. Ses kartı almak istemiyorum. Çünkü bu düşündüğüm anakart işlemci değiştiğimde işime yarar. Ses kartı aldığımda problem çözülmez diye korkuyorum ve kökten çözmek için değiştirmek istiyorum.

Ses kalitesi bu şekilde ben bir değişiklik yapmadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3 KB · Görüntüleme: 25
Ses kalitesi bu şekilde ben bir değişiklik yapmadım.
Ses kalitesini arttırabiliyorsan veya düşürebiliyorsan değerleri değiştirip dene.

Ses kartı aldığımda problem çözülmez diye korkuyorum ve kökten çözmek için değiştirmek istiyorum.
Gerçekten anakartla ilgiliyse çözer. Anakartla bir bağı olmayacak zaten ses kartı takıp kullanırsan.

Gelecekte işlemci değiştireceksen alabilirsin tabii ki de, sana kalmış.

Geri
Yukarı