Ryzen 3 1300X ve GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV 3000 MHz uyumlu mu?

Desteklememesi için bir sebep yok ama ben 1300x ile neden 3000MHz RAM kullanmak istediğinizi anlamadım.

Desteklememesi için bir sebep yok ama ben 1300x ile neden 3000MHz RAM kullanmak istediğinizi anlamadım.
Ryzen işlemciler yüksek frekanslı RAM'lerle daha performanslı çalışıyor.
Alacağınız anakartın sitesinden uyumlu bellek listesine bakarsanız daha iyi olur.

Misiontrol, uygun fiyata kaliteli bileşen olarak bu şekilde tercih ettim. Alacağım anakart modeli msi b350 pc mate yada tomahawk olacak.

Anlıyorum ama RAM hızı diğer parçalara göre biraz daha arka planda olmalı, ordan yapacağın tasaruf ile diğer parçaları iyileştirebilirsin. Ben 2133MHz RAM kullanıyorum arkadaş 3000 pek fark etmiyor anlayacağın. Senin kararın.

Ryzen 3200 MHz ya kadar destekliyor diye biliyorum. Ancak piyasada 1x8gb 3200 MHz RAM satılmıyor. Dolayısıyla tek slot RAM alacaksanız 3000mhz hem uyumlu hem performanslı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı