Ryzen 3 1300X ve RX 560 sistem toplama

Ozy Bird

Hectopat
Daha fazla  
pc.jpg

Intel'in G4560'ın üretimini sınırlayıp bir de üzerine fiyatlara zam yapması teknoloji tarihinde az görülen ve benim gibi fakirler tarafından çok mide bulandırıcı bulunan bir olay oldu.

Intel'in uzun bir süredir pazarda tekel olması, fiyatları istediği gibi belirlemesi, külhanbeylik yapması beni zaten rahatsız ediyordu bir de giriş seviyesi bir işlemcide fakirin cebindeki 20-30 dolara göz dikmesi beni çok daha fazla rahatsız etti.

i3 7100 satılsın diye girdikleri bu politikada ileride yazılım vb. birçok alanda G4560'ın piyasadan hızlıca kalkması için uğraş vereceklerini düşünüyorum.

Bu nedenlerden dolayı aradaki fiyat farkını önemsemeden şu kısıtlı maddi durumumla giriş seviyesi AMD bir sistem kurmak istiyorum. Ryzen gibi güzel bir atılım yapan şirkete benzer atılımları ekran kartı ve diğer bileşenlerde de yapabilmesi için ben de kendimce bir destek olmak istiyorum.

Bu benim kendime ilk masaüstü bilgisayar toplayışım olacak. Sadece League of Legends oynayacağım. Daha önce bilgisayar toplayanların öneri ve tavsiyelerini istiyorum bu sistem nasıl olmuş? Neleri ekleyip çıkartmalıyım?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı