Ryzen 3 2200G 16 GB VRAM Ayırmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

oriannawgold

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, merak ediyorum da RYZEN 3 2200G'ye 32 GB RAM'den 16 GB ayırsak neler olur?

İnternette araştırdım fakat bulamadım, ne gibi FPS artışı görülür ya da işlemciyi yakar mıyız? Gerçekten merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
4GB'den fazla veremezsin. (Anakarta göre değişiyor.) RAM arttırmak FPS artışına neden olmaz. Zaten VRAM'in yetmediği oyunlarda sistem RAM'inden aldığı için bir faydası olmayacak. Aynı yerden almış oluyor 😀
4GB'den fazla veremezsin. (Anakarta göre değişiyor.) RAM arttırmak FPS artışına neden olmaz. Zaten VRAM'in yetmediği oyunlarda sistem RAM'inden aldığı için bir faydası olmayacak. Aynı yerden almış oluyor 😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
4GB'den fazla veremezsin.(Anakarta göre değişiyor.) Ram arttırmak FPS artışına neden olmaz. Zaten VRAM'in yetmediği oyunlarda sistem raminden aldığı için bir faydası olmuyacak. Aynı yerden almış oluyor 😀
GIGABYTE A320M-DS2 kullanıyorum ne kadar VRAM verebilirim?

Sadece ne kadar ileri gidebileceğimi merak ediyorum, ilerleyen zamanda RX 580 ARMOR ya'da GTX 1650 kullanacağım ekran kartı konusunda önerilere açığım.

Bu konuda amacın ne? Onu anlayalım önce neden bunu yapmak istiyorsun? Ekstra bir FPS kazancın olmayacak bakkalların (bilgisayar cahillerinin) yalanlarına kanmayın. Sistemi falan yakmazsın merak etme.
Bu konuda bir amacım yok zaten burası "soru" olarak açıldı, ekran kartına manual olarak RAM vermek istediğimde 16 GB'e kadar çıkarabileceğimi gördüm test etmeden önce internette biraz araştırma yapmak istedim ama pek bilgi sahibi olamadım bu sebepten dolayı böyle bir soru sormak istedim burada bilginin bir sınırı yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı