Ryzen 3 2200G almak gereksiz midir ?

Ryzen 3 2200G o kadar kötü bir işlemci değil. İ3 8100 bir tık üst desek olabilir. Niye bu kadar kötülüyorsunuz. Çift kanal RAM ile çok uyumlu bu arada. En az 2 sene değiştirmenize gerek yok bence.
Aslında dediğiniz gibi bende birçok sitede baktığım zaman işlemcilerle karşılaştırdığım zaman bile daha iyi bir puan alıyor ve olumlu yönü yüksek bende o sebeple açtım zaten.

Aslında dediğiniz gibi bende birçok sitede baktığım zaman işlemcilerle karşılaştırdığım zaman bile daha iyi bir puan alıyor ve olumlu yönü yüksek bende o sebeple açtım zaten.

Aldığım ürünü savunmak gibi olmasın ama gayet günümüze yeterli bir işlemci, APU performansı da güzel. Ne zaman sorun çıkarmaya başlarsa o zaman değiştirebilirsin.

Bu kadar dert etmeyin, aynı ekran kartı ve aynı işlenciye hatta aynı anakarta sahibiz ve benim henüz oynayamadığım bir oyun ve yapamadığım bir işlem çıkmadı. Render almanızı gerektirecek işlemler yapmadığınız sürece standart bir kullanıcının çok rahat işini görebilecektir. Ayriyeten harici ekran kartı ile güçlendirildiğinde oyunlarda kesinlikle üzmeyecektir.

Dipnot: Knight Online hariç ... RTX 2080 dahi kullansan bu oyun kasacak kardeşim :D

Aldığım ürünü savunmak gibi olmasın ama gayet günümüze yeterli bir işlemci, APU performansı da güzel. Ne zaman sorun çıkarmaya başlarsa o zaman değiştirebilirsin.
Haklısınız aslında baktığım zaman bir çok işlemci ile karşı karşıya daha iyi bir sonuç alıyor. Keşke o dediğim işlem olsaydı ekran kartı+VEGA 8 ile yüksek performans

Haklısınız aslında baktığım zaman bir çok işlemci ile karşı karşıya daha iyi bir sonuç alıyor. Keşke o dediğim işlem olsaydı ekran kartı+VEGA 8 ile yüksek performans

Yapılamayacak bir teknoloji değil. Günümüzde bilim adamları neler yapıyor, bunuda görebiliriz.

Bu kadar dert etmeyin, aynı ekran kartı ve aynı işlenciye hatta aynı anakarta sahibiz ve benim henüz oynayamadığım bir oyun ve yapamadığım bir işlem çıkmadı. Render almanızı gerektirecek işlemler yapmadığınız sürece standart bir kullanıcının çok rahat işini görebilecek harici ekran kartı ile güçlendirildiğinde oyunlarda kesinlikle üzmeyecektir.

Dipnot: Knight Online hariç ... RTX 2080 dahi kullansan bu oyun kasacak kardeşim :D
Bu kısa süre zarfında bende birçok oyun oynadım benide üzmedi aslında iyidir kendileri 😄😅 Isınma problemi de yaşamadım aslında
Yapılamayacak bir teknoloji değil. Günümüzde bilim adamları neler yapıyor, bunuda görebiliriz.
İnşallah diyelim cevapların içinde teşekkür ederim arkadaşım 👍🙏👏

Bu kısa süre zarfında bende birçok oyun oynadım benide üzmedi aslında iyidir kendileri 😄😅 Isınma problemi de yaşamadım aslında
Isınmayı şahsen bende bir kere bile yaşamadım. Ama ekran kartı için aynısını söyleyemeyeceğim MSI Armor RX570 4GB OC, hatırı sayılır derecede ısınıyor yük altında iken. Bu benim kullandığım kasa ile de alakalı olabilir ama 81 82 Dereceyi gördüm şahsen. (Fanlar tam performansa çekildiğinde ısınma bayağı azalıyor ama gürültü artıyor.)

Dipnot: PC yi yaz ayında topladım ve tüm testlerimi 35-40 derece hava sıcaklığı içinde yaptım. Bunun da etkisi olabilir.

Isınmayı şahsen bende bir kere bile yaşamadım. Ama ekran kartı için aynısını söyleyemeyeceğim MSI Armor RX570 4GB OC, hatırı sayılır derecede ısınıyor yük altında iken. Bu benim kullandığım kasa ile de alakalı olabilir ama 81 82 Dereceyi gördüm şahsen. (Fanlar tam performansa çekildiğinde ısınma bayağı azalıyor ama gürültü artıyor.)
Ben max 75 dereceyi gördüm benim için ses problem değil isterse kasanın içinde kamyon çalışsın ama temiz ve sağlıklı çalışsın ☺

Dipnot: PC yi yaz ayında topladım ve tüm testlerimi 35-40 derece hava sıcaklığı içinde yaptım. Bunun da etkisi olabilir.
Evet onunda etkisi olabilir yaz gelirse vantilatör açar pcyi soğuturum önden ama dediğin gibi ısınmalarda kasanın da etkisi çok hava akışı da çok önemli

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı