Ryzen 3 2200G APU sistem düşük FPS

yagamilayto31

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşımla aynı sisteme fakat bazı farklılıklara sahibim.
Benim sistemim:
AMD Ryzen 3 2200G.
ASUS A320M-R anakart.
SK Hynix 8 GB 2133 MHz RAM.

Onda olan:
AMD Ryzen 3 2200G.
ASUS'a320.
Apacher panther 8 GB 3000 MHz RAM.

The Forest oyununda medium ayarlarda 40-50 FPS civarında oynayabiliyor fakat ben Low ayarlarda 30 FPS anca alıyorum.
Neden kaynaklı olabilir? Diğer oyunlarda (League of Legends gibi) FPS değerlerimiz aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, arkadaşımla aynı sisteme fakat bazı farklılıklara sahibim.
Benim sistemim:
AMD Ryzen 3 2200G.
ASUS A320M-R anakart.
SK Hynix 8 GB 2133 MHz RAM.

Onda olan:
AMD Ryzen 3 2200G.
ASUS'a320.
Apacher panther 8 GB 3000 MHz RAM.

The Forest oyununda medium ayarlarda 40-50 FPS civarında oynayabiliyor fakat ben Low ayarlarda 30 FPS anca alıyorum.
Neden kaynaklı olabilir? Diğer oyunlarda (League of Legends gibi) FPS değerlerimiz aynı.

RAM MHz'iniz çok düsüş ve 8 GB RAM'den kaynaklı. APU'lar sistemin 2 GB ya üzeri ihtiyaç duyduğu VRAM'i RAM'den alır bunda RAM hızı ve çift kanal olması çok önemli. Bu zaman da APU kullanılacak ya da alınacaksa 2x8 3000MHz'lik RAM'ler alınmalı (minimum)

Ram frekansınızın düşüklüğünden dolayı olabilir.
Diğer oyunlarda aman aman bir farklılık yok ama.
RAM MHz'iniz çok düsüş ve 8 GB RAM'den kaynaklı. APU'lar sistemin 2 GB ya üzeri ihtiyaç duyduğu VRAM'i RAM'den alır bunda RAM hızı ve çift kanal olması çok önemli. Bu zaman da APU kullanılacak ya da alınacaksa 2x8 3000MHz'lik RAM'ler alınmalı (minimum)
Arkadaşımda tek slot.

Diğer oyunlarda aman aman bir farklılık yok ama.

Arkadaşımda tek slot.

Bu MHz karşılaştırması:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu çift kanal ve tek kanal karşılaştırması:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Arada çok FPS farkı oluşuyor.
Siz şimdi gidip 2x8GB 3200MHz RAM alırsanız The Forest'ta çok daha fazla FPS'ler alacaksınız.
Bu testte arkadaşın PC'sinde 2x4 2400MHz'lik RAM'ler var:
Video çektiği +5 daha fazla alırsınız.

Bu MHz karşılaştırması:
Bu çift kanal ve tek kanal karşılaştırması:
Arada çok FPS farkı oluşuyor.
Siz şimdi gidip 2x8GB 3200MHz RAM alırsanız The Forest'ta çok daha fazla FPS'ler alacaksınız.
Bu testte arkadaşın PC'sinde 2x4 2400MHz'lik RAM'ler var:
Video çektiği +5 daha fazla alırsınız.
Siz yanlış anladınız, ikimizdede tek slot RAM mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı