Ryzen 3 2200G, GTX 1060 3 GB'ı besler mi?

Biraz O.C. ile besleyebilir diye düşünüyorum. Ama elbette yüksek işlemi kullanan oyunlarda atlama, ani FPS düşmesi gibi sorunlar olabilir.

GTX 1060 ve ryzen 3 2200g kullanıyorum. BF 1'de darboğaz oluyor. Normalde ultra ayarlarda 90 FPS olması gerekirken 50-60 FPS ancak alabiliyorum. Ama oyundan da kaynaklı biraz. Bazen haritasına göre 70-80 FPS'ye de çıkıyor. FİFA 19'da darboğaz yok. PUBG'de 90-100 FPS alıyorum(ayarlar düşük ve ortada). CS GO'da 300 FPS sabit. Yeni çıkan oyunları denemedim. Onlar hakkında bilgim yok maalesef. Bütçen eğer ryzen 3 2200G'ye yetiyorsa al geç. Fazla darboğaz olmuyor. Ama bütçen varsa ryzen 5 1600 al minimum.

Tabikide besleyebilir Ryzen 1500X daha iyi olur. Fakat SSD siz bir bilgisayar düşünemiyorum bazen drop yiyebilirsin HDD ile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabikide besleyebilir Ryzen 1500X daha iyi olur. Fakat SSD siz bir bilgisayar düşünemiyorum bazen drop yiyebilirsin HDD ile.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hard Disk ile drop yemek mi?Hiç sanmıyorum.Eğer bütçeniz yoksa hard disk alın.

HDD ile drop olmaz ama oyuna giriş süresi bazen çok uzar. Bizzat PUBG'de test ettim. SSD ile başlama alanına 6-7 saniyede girerken, HDD ile nerdeyse 40-50 saniyede giriyor. Hatta uçak uçmaya başlayınca oyun ekranı geliyor. Bütçe varsa kesinlikle SSD kullanılmalı.

HDD ile drop olmaz ama oyuna giriş süresi bazen çok uzar. Bizzat PUBG'de test ettim. SSD ile başlama alanına 6-7 saniyede girerken, HDD ile nerdeyse 40-50 saniyede giriyor. Hatta uçak uçmaya başlayınca oyun ekranı geliyor. Bütçe varsa kesinlikle SSD kullanılmalı.
evet haklısın ama eğer kötü bir ssd alacaksa fark bu kadar olmaz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı