Ryzen 3 2200G için Anakart Tavsiyesi

Ekran kartın zaten var neden 2200G tercih ediyorsun. Aşağıda verdiklerim daha mantıklı. Aynı RAM'i kendim 2800 de kullanıyorum.Yazdığın M.2 normal SSD'den farkı yok.

Aslında fiyatı uygun olduğu icin o işlemciyi tercih ettim.

Yazılımın anakartla alakası yok istediğin gibi kullanırsın. Araştırmalarıma göre MSI B450M GAMING PLUS ile B450 GAMING PLUS arasında farklar var. Şuan indirimdeki 570 liraya B450 GAMING PLUS alırsan daha iyi olur. Ne yetkilerin olur? İşlemcine overclock yapabilirsin, anakartına bağlı M2 SSD ekleyebilirsin. Onun harici pek bir numarası yok sadece kalite mevzusu bana göre.

Anakart büyük kasam Midi Tower Sıkıntı yasarim diye ve fiyat bakımından birazda.

Anakart büyük kasam Midi Tower Sıkıntı yasarim diye ve fiyat bakımından birazda.
Normal Midtower diye satılan kasalar bile ATX formatını ucu ucuna destekliyor. Hatta bazen psu kabloları bile anakartın soketlerine yetişmiyor.M olanları tercih etmen kasana göre mantıklı olmuş ama arkadaşında dediği gibi az da olsa bişeylerden kaybın olur.

Normal Midtower diye satılan kasalar bile ATX formatını ucu ucuna destekliyor. Hatta bazen psu kabloları bile anakartın soketlerine yetişmiyor.M olanları tercih etmen kasana göre mantıklı olmuş ama arkadaşında dediği gibi az da olsa bişeylerden kaybın olur.

Anladım.islemci konusunda yanlış tercih ettigimimi düşünüyorsun? F/p olarak o işlemciyi seçmiştim olurda ekran kartım bozulursa beni sıkıştırmaz bir süre götürür diye eğer yanlış birsey yapıyorsam lütfen doğru yolu gösterin zar zor alacağım için bütün fikirlere açığım.

Ryzen 2200g gibi APU işlemciler beni ekran kartı alana kadar idare etsin yada ben zaten film izlerim internette işimi hallederim diyen insanlara yönelik işlemciler. Oyun oyananmazmı illaki oynanır ama ona göre yüksek frekanslı bellek alman gerekir ki yinede normal işlemciler gibi performans sergileyemezler. Önbellekleri diğer işlemcilere göre daha düşüktür. Ama senin ekran kartın var yani böyle bir işlemciye ihtiyacın yok bence. Yani ben olsam ekran kartım var iken APU bir işlemci almazdım.Sana yazdığım her bir parçayı bilgisayar toplarken çoğu arkadaşıma aldım yıllardır kullanıyorlar bi sorun yaşamadılar.Hatta kendim sana yazdığım SSD'den 2 adet alıp RAID 0 yaptım. Paşalar gibi kullanıyorum.Yinede aklındaki nedir bilmiyorum ama benim tercihlerim bu şekilde olurdu.

Ryzen 2200g gibi APU işlemciler beni ekran kartı alana kadar idare etsin yada ben zaten film izlerim internette işimi hallederim diyen insanlara yönelik işlemciler. Oyun oyananmazmı illaki oynanır ama ona göre yüksek frekanslı bellek alman gerekir ki yinede normal işlemciler gibi performans sergileyemezler. Önbellekleri diğer işlemcilere göre daha düşüktür. Ama senin ekran kartın var yani böyle bir işlemciye ihtiyacın yok bence. Yani ben olsam ekran kartım var iken APU bir işlemci almazdım.Sana yazdığım her bir parçayı bilgisayar toplarken çoğu arkadaşıma aldım yıllardır kullanıyorlar bi sorun yaşamadılar.Hatta kendim sana yazdığım SSD'den 2 adet alıp RAID 0 yaptım. Paşalar gibi kullanıyorum.Yinede aklındaki nedir bilmiyorum ama benim tercihlerim bu şekilde olurdu.

Anladım güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.1700x mi almamı öneriyorsun ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı