Ryzen 3 2200G İşlemciye Overclock Nasıl Yapılır?

LeBlanc

Hectopat
Sistemimi yeni topladım ve sistemin performansını stabil şekilde artırmak istiyorum. Sistem normal olarak 3.50 GHz'e kadar çalışıyor ama stabil değil. Yani tam 3.50'yi görmüyor. BIOS'tan Turbo açtığımda üst sınır olan 3.70 değerini açmış oluyorum ama yine tam olarak bu hızı alamıyorum. Sürekli değişken halinde, görev yöneticisinden bakıyorum bu arada bu dalgalanmalara. 3.70'i hiç görmedim daha. Sabit olarak 3.70 değerini almam için ne yapmam lazım tam olarak? Daha önce overclock yapmadım ama izlediğim videolar ile yapabileceğimi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış yazıyormuşum pardon karıştırdım.
Sınavdan çıkınca technopat a bakmamak en iyisi olacak sanırım.

Kullandığım ram bu GSKILL Aegis DDR4-3000Mhz CL16 8GB (1x8GB) (16-18-18-38) 1.35V - Vatan Bilgisayar ve 1 adet ram kullanıyorum. İlerde bir adet daha alıp 16 olarak yükselteceğim. Turbo Boost açınca Cool'n Quiet ve akıllı fan kontrolü devre dışı kalıyor. Sanırım tam performans vermek için sistem bilerek kapatıyor turbo açılınca. Kullandığım rame biosta hazır halde bulunan A-XMP ile yukseltme yaptım. 1 ve 2 olarak hazır vardı. 1 olan 2800' e 2 olan ise 2933 olarak yükseltiyordu ram hızını.

2933 de kullanmaya devam edebilirsiniz. Hiçbir sorun yoktur. Üstüne kaybınız bile var. Xmp ile 3000 e ben de ulaşamıyorum zaten. Bir yolu var ancak yapalı uzun zaman oldu umarım bilen arkadaşlar vardır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…