Ryzen 3 2200G İyi mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kasa ile Power çöp.
Kasanın neresi çöp? Kasanın berbat olmasının sebebi nedir?

PSU 500W gücünde yani gayet uygun güçte ve markasını bir donanım arşivi videosunda görmüştüm. Bu parçalara çöp deme sebebinizi lütfen yazın.

1 TB HDD alın derim. Powerboost PSU tavsiye etmem, High Power kullanabilirsin.

Bu fiyata normal bir PC [emoji846]
Açıkcası sistemi bir SSD ye kurmaya çok hevesliyim [emoji4]. Powerboost konusunda da açıkcası zaten kararsızdım. Cevabınız için teşekkürler.

PSU 500W gücünde yani gayet uygun güçte ve markasını bir donanım arşivi videosunda görmüştüm. Bu parçalara çöp deme sebebinizi lütfen yazın.
Power Boost ürünlerinin malzeme kalitesi genelde yerlerde sürünüyor ve PSU nun sertifikası filan yok. Forumda Power Boost PSU yüzünden sıkıntı yaşayan bir sürü insan var. Ama sadece kasa olarak F/P olarak iyi sayılır.

Power Boost ürünlerinin malzeme kalitesi genelde yerlerde sürünüyor ve PSU nun sertifikası filan yok. Forumda Power Boost PSU yüzünden sıkıntı yaşayan bir sürü insan var. Ama sadece kasa olarak F/P olarak iyi sayılır.
Teşekkürler.

Araştırıp gelir misin lütfen? Kasa güzel olabilir ama kesinlikle Power kalitesiz bir şey. Al bakalım yarın kasa patlarsa görürsün. Power Boost kullanan bir arkadaşım vardı. Elektrik gitti geldi ve Power çöp oldu. Ve kasaya gelirsek kasadaki malzeme kalitesi çoğu zaman iyi olmuyor Power Boost'un.
5 Dk'lık araştırmam sonucunda;

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

9.png

10.png

11.png

12.png

13.png

15.png

1.png

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

8.png

9.png

10.png

11.png

12.png

13.png

15.png

Evet arkadaşım, çok kaliteli bir PSU kesin al kaçırma bu fiyata (!)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar dar bir bütçede bence ssd yerine; uygun bi harici ekran kartı olmalı. ryzen 3 1300x alıp ssdyi çıkarıp yerine bir 1050 yada 1050ti sıkıştırabilirseniz gayet yeterli bir sistem olur.

O bütçeye 1050 çıkartamaz.

PSU'yu FSP Hexa 500 olarak değiştirin. 30 40 TL daha pahalı ama daha iyi. SSD'yi Crucial BX500 yapabilirsiniz. ADATA tavsiye etmiyorum. Çok ömrü çok çabuk bitiyor. RAM'i yapabiliyorsanız 2x8GB yapın. Daha sonradan takarım derseniz iyi olacaktır. Onun dışında sistem iyi.

O bütçeye 1050 çıkartamaz.

PSU'yu FSP Hexa 500 olarak değiştirin. 30 40 TL daha pahalı ama daha iyi. SSD'yi Crucial BX500 yapabilirsiniz. ADATA tavsiye etmiyorum. Çok ömrü çok çabuk bitiyor. RAM'i yapabiliyorsanız 2x8GB yapın. Daha sonradan takarım derseniz iyi olacaktır. Onun dışında sistem iyi.
PSU öneriniz için teşekkürler. Ramde zaten kısa süreliğine 8gb kullanıcam. SSD konusunda profesyonel değilim zaten [emoji4].

Sistemi biraz daha düzenledim itopya üzerinden. Daha iyi oldu mu? [emoji848]

PSU Cooler Master olsa daha mı iyi olurdu?
(marka açısından)

Sistemi biraz daha düzenledim itopya üzerinden. Daha iyi oldu mu?
emoji848.png

PSU Cooler Master olsa daha mı iyi olurdu?
(marka açısından)
A320M anakarta 470₺ verilmez. Parçaları kendim birleştirebilirim diyorsan ayrı ayrı toplamanı öneririm, zira B450M anakartlar 400₺'den başlıyor, diğer parçaları azar azar da olsa daha ucuza alabilirsin. 500gb HDD + 240gb SSD yerine de 480gb SSD almanı öneririm, tabii çok fazla alana ihtiyaç duyuyorsan arşiv vesaire yapıyorsan orası sana bağlı. Hatta işlemciyi Aliexpress'ten alırsan ve güzel bir soğutucu da alırsan yaklaşık 150₺ cebinde kalır. Ya da 670₺ civarına Ryzen 2400g alabilirsin, yine kendin soğutucu alırsın 100₺ civarına. Yani kendim toplarım diyorsan daha iyi seçenekler mevcut.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı