Ryzen 3 2200G OC Tuner ile Overclock

exper123

Kilopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, işlemciye overclock yapayım derken BIOS ekranında OC Tuner seçeneğini seçtim. İşlemci direk 3.85 GHz frekansında çalışmaya başladı. AIDA64 ve Ryzen Master üzerinden kontrol ettim, sıcaklık değerleri uygun görünüyor. Bu şekilde kullanmam doğru olur mu? Anakart: B350M-K

oc1.JPG
oc2.JPG
oc3.JPG

Maksimum hızda ne kadar voltaj alıyor bir kontrol edin, otomatik ayarlar çok verebiliyor.
Yok hocam ben de böyle düşünüyordum da Robert Amca çıkıp açıklama yapmış her şey yolunda diye 🙂 1.5V'a kadar çıkması normalmiş işlemcilerin. Alttaki konuya bak daha iyi açıklamış arkadaş.

Prime95 ile aldığım 5 dakikalık stres testi sonuçları bu şekilde. Bu arada stok fan kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• occ1.JPG
    occ1.JPG
    83,8 KB · Görüntüleme: 70
  • occ2.JPG
    occ2.JPG
    99,1 KB · Görüntüleme: 51
  • occ3.JPG
    occ3.JPG
    129 KB · Görüntüleme: 49
1.40V normal denebilir ancak voltaj ayarıyla bunu deneme yanılmayla 1.35V kadar düşürebilir.
Sıcaklık değeri aşırı yükseliyor. 5 dakika içinde 92 dereceye çıktı, testi kapatmak zorunda kaldım.
Ryzen Master ile işlemciyi 3.9 GHz ve voltajı da 1,375 yaptım. 10 dakikalık test sonuçları bu şekilde. Sizce bu şekilde kullanmalı mıyım? 78-82 derece arası sabitlendi. Boşta 45-50 derece arası gidip geliyor. Bu arada testi AIDA64 ile yaptım. Prime95 beni üzdü :)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (32).png
    Ekran Görüntüsü (32).png
    158,8 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı