Ryzen 3 2200G OC Yapma

Hayır, işlemci frekansını Auto yaparsan, işlemci yüke göre hızını ayarlar. Bunu biliyor olman lazım.
Hardware Monitör kısmından fan eğrisini kullanımlarına göre ayarlayabilirsin.
Herşeyi hallettim, gpuyu 1100 1200 diye deneye deneye 1500 de stabil bulmuştum, 5 6 kere kapatıp açtım 1500mhz yaptoktan sonra( demek istediğim kullanırken driver yüklerken kapatıp açmak özellikle dğeil) az önce açarken hoşgeldiniz ekranında karıncalanma oldu bunun sebebi voltaj mı yolsa frekans mı? Merak etmeyin 1100 mhz ye geri çektim ama o karıncalanmanın sebebini merak ediyorum :)

Arkadaşlar yardım edin lütfen bende amd ryzen 3 2200g işlemciye ve msı b350m pro vdh anakarta sahibim 3.50 ghz deydi 3.70 yaptım düzgün bir şekilde yeniden başlattım ekran mouse ve klavye gelmiyor arkadaşınki gibi şimdi ne yapayım bi yardımcı olurmusunuz overclock yapmak istemiyorum artık eskisi gibi olsun yeter

Son düzenleme:
Arkadaşlar yardım edin lütfen bende amd ryzen 3 2200g işlemciye ve msı b350m pro vdh anakarta sahibim 3.50 ghz deydi 3.70 yaptım düzgün bir şekilde yeniden başlattım ekran mouse ve klavye gelmiyor arkadaşınki gibi şimdi ne yapayım bi yardımcı olurmusunuz overclock yapmak istemiyorum artık eskisi gibi olsun yeter

Bıos Pilini çıkar 1dk bekle pil çıkıkken kasanın düğmesine 10 defa bas ama psun kapalı olsun sonra pili tak görüntü gelecektir sonra f1 to run setupa tıkla keni ayarlarına gelir bana güvenebilirsin bende bu işlemcinin sahibiyim ...
Tekrardan cevaplar için teşekkkürler, işlemciyi 3.7ghz ye çektim, gpu yu ise 1600mhz denedim voltaj ise 1.250. The foreste girdim yükseğe aldım hatta 2kya falan aldım. Birkaç dakika sonra performans aynı iken ekrana yeşil ışık patlamaları gelmeye başladı. Voltaj mı fazla yoksa az mı ? yoksa 1600mhz mi fazla ? Soğutmayla bir bağlantısı var mı?

Bence Yaptıpın soc voltajı yanlış çünkü fazla voltaj vererek işlemciye gelen güçle birlikte çekirdekleri zorluyorsun ve buda karıncalanmalara neder oluyor eğer 1100mhzde soc voltajı 1.1 ise onu 1.625 yaparak dene ve gözlemle büyük ihtimalle işe yarayacaktır bu genellikle Anakarta Göre değişir . bende bu işlemciyi kullanıyorum ve anakartım MSI B350M PRO VDH Anakartı . Saten siz çekirdek frekansını ayarlayınca çekirdek voltajı yani soc voltajı değişecek bu anakartın hep bir önerisi olur . Bu işlemi yapmadan önce bak sonra dene ... Sorun varsa 7/24 yardım edebilirim ...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı