Ryzen 3 2200G Sistem Alınır mı?

Mert096

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sistem alınır mı? Uyumlu mu?

Not: Ekran kartı var, GTX 1050.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu sistem alınır mı? Uyumlu mu?

Not: Ekran kartı var, GTX 1050.

Eki Görüntüle 284762
PSU, soğutucuyu ve kasayı değiştirin. RAM olarak 2666Mhz(en az) seçin. Anakart olarak güzel seçim yapmışsınız. Soğutucu almanıza gerek yok, yanında gelen Wraith soğutucu size yeter. Everest seçmeyin. 80Plus diyor 500W diyor, ama gerçeği 400W çıkıyor. Kasa olarak da aynı, plastikten daha kötü. Soğutucuya gelecek olursak Wraith'den beter. Wraith soğutucuyu kullanın daha iyi.
Ekran kartı olduğunu görmedim, RAM durabilir. Fakat eğer içindeki ekran kartını kullanacaksanız yine dediğimi yapın.

Anakartı B350 chisetli bir anakart ile değiştirmenizi tavsiye ederim. Bunun sebebi hem OC yapabiliyor olmanız, hem de fiyat olarak A320 chipsetli anakartlar ile aralarında dağlar kadar fark olmaması.

Aynı şekilde RAM' i de yaklaşık 50 TL fark ile 3200 Mhz frekanslı bir RAM ile değiştirmenizde fayda var.

Eğer imkanınız varsa sistemin parçalarını internet üzerinden almanız daha iyi olur. Zira Vatan Bilgisayar' dan toplamanız size daha pahalıya mâl olacaktır.

Gerekli diğer önerileri de üstteki arkadaş yapmış zaten.

Son düzenleme:
PSU, soğutucuyu ve kasayı değiştirin. RAM olarak 2666Mhz(en az) seçin. Anakart olarak güzel seçim yapmışsınız. Soğutucu almanıza gerek yok, yanında gelen Wraith soğutucu size yeter. Everest seçmeyin. 80Plus diyor 500W diyor, ama gerçeği 400W çıkıyor. Kasa olarak da aynı, plastikten daha kötü. Soğutucuya gelecek olursak Wraith'den beter. Wraith soğutucuyu kullanın daha iyi.
Ekran kartı olduğunu görmedim, RAM durabilir. Fakat eğer içindeki ekran kartını kullanacaksanız yine dediğimi yapın.
Bu şekilde değiştirdim. İyi midir?
Bütcem bu kadara yetiyor.
:D

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    41,7 KB · Görüntüleme: 349
Termal macun almanıza gerek yok, zaten Wraith soğutucu (işlemci ile gelen soğutucu) üzerinde termal macun mevcut.

Bütçenizin maksimum 1850-1900 TL olduğunu, sadece Vatan' dan satın alabileceğinizi ve elinizde ekran kartı ile HDD' nin bulunduğunu varsayarak size sistemi böyle toplamanızı tavsiye ederim:

Ekran Alıntısı.PNG

En son seçimlerden özetle;
Anakart: MSI B350M PRO-VDH AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart seçimi yapılırsa 4 adet ram yuvası ve VRM ile O.C. ile sıkıntı yaşamazsın ileride işlemci yükseltmesi vb de yapabilirsin ;)
PSU: Cooler Master Watt 80PLUS 500W Aktif PFC güzel bir seçim olmuş.
Kasa: Cooler Master Masterbox Lite güzel görünümlü bir kasa olmasına rağmen, önümüzdeki yaz aylarında nefes almayacaktır. Benim önerim m-ATX bir anakarta uyumlu olan Aerocool QS240 mini tower kasa, fiyat olarak da uygun.
Arkadaşında belirttiği gibi termal macunu da çıkarırsanız bütçenize uyumlu olucak ayrıca gerektiği zaman da koltuk altına sığabilecek bir sistem olacaktır.

Mastebox Lite 5' e ileride nefes almayacak deyip QS-240' mı tavsiye ediyorsunuz?

@Nazım Paşa sizce Cooler Master Masteterbox Lite 5' mi yoksa AeroCool QS-240' mı?

Son düzenleme:
Kendim Lite 5 kullanıyorum ve gayet memnunum fakat fanları son devirde kullanınca biraz ses yapıyor. Ayrıca MSI B350M PRO-VDH fiyat olarak daha yüksek ve arkadaşın bütçesi kısıtlı bu yüzden @Napstablook 'ın yaptığı sistem gayet iyi ve alınabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı