Ryzen 3 2200G Sistem ASUS TUF Gaming 23.8 VG249Q monitörü destekler mi?

• Konuyu başlatan Tesera
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 956

Tesera

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, benim uzun süredir cevap alamadığım ya da cevabını bulamadığım bazı sorularım var bunları burada cevaplandırabileceğimi düşünğüm için bu yazıyı yazıyorum. İlk önce ben monitör değiştirmek istiyorum çünkü mevcut olarak kullandığım monitörü yaklaşık 2-3 yıldır kullanıyorum fakat artık bu monitörün eskidiğini ve kullandığım ortamda çok kötü durduğunu da söylemek istiyorum monitörüm 21.5 inc ve 75 Hz bu monitörü değiştirmek istiyorum normalde 240Hz bir monitör alacaktım fakat bilgisayarımın bunu kaldıramıyacağını anladığım an bu konudan vazgeçtim bende belki 144 Hz bir monitör alabilirim diye düşündüm fakat hala kafamda birkaç soru var.

Öncelikle;
-Bilgisayarım ve ekran kartım bunu kaldırabilir mi ya da performansımı düşürür mü?
Bilgisayar sistemim ise;
AMD Ryzen 3 2200G - işlemci.
RX 570 Sapphire Pulse 8 GB - ekran kartı.
ASUS B450M-K - anakart.
8 GB RAM (tek kanal)
100GB SSD.
1TB HDD.

Bu sisteme 144 Hz bir monitör acaba kullanabilir miyim ve performansımda düşüş olur mu?
Monitörün markası (ASUS TUF Gaming 23.8 VG249Q 144Hz 1MS) daha iyi bir öneriniz varsa öneriyede açığım.
Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ekran kartının performansını falan düşürmez ama 144Hz'i besleyecek FPS alacak mısın o önemli, bunun için hangi oyunları oynadığını bilmemiz lazım.
Eğer CS GO, Valorant gibi oyunlar oynuyorsan çift kanal bir belleğe geçip 144Hz'yi besleyebileceğini düşünüyorum ama o monitörden tam performans almak istiyorsan APU olmayan daha güçlü bir işlemciye geçmeni tavsiye ederim çünkü yer yer 144 FPS'in altına düşüceğinden hiç şüphem yok.

Öncelikle ekran kartının performansını falan düşürmez ama 144Hz'i besleyecek FPS alacak mısın o önemli, bunun için hangi oyunları oynadığını bilmemiz lazım.
Eğer CS GO, Valorant gibi oyunlar oynuyorsan çift kanal bir belleğe geçip 144Hz'yi besleyebileceğini düşünüyorum.
öncelikle merhaba evet bu aralar valorant legue of legends ve world of warcraft oynuyorum
evet ram almayıda düşündüm fakat şuanki ramimin yanına alamıyorum aynı marka olmadan galiba bu da yeni 2 ram daha almak demek oluyo biraz pahalıyada denk geliyo anlıyacağın ama onuda bir düşünücem teşekkür ederim.

@Tesera Şuan ki RAM marka modelin nedir yardımcı olmaya çalışayım, olmadı onu satıp alırsın uğraşayım dersen.
Hepsinden önce işlemci yükseltmen daha doğru olur.

Aynı RAM'den bir adet daha almalısın öncelikle, ondan sonra 144Hz 1ms IPS bir monitör almanı tavsiye ederim. Sorunsuz bir şekilde kullanabilirsin. Arkadaşların dediği gibi bence de işlemcini satıp 3100/3300X/3500X alabilirsin. 3300X en iyi tercih olur.

@Tesera Şuan ki RAM marka modelin nedir yardımcı olmaya çalışayım, olmadı onu satıp alırsın uğraşayım dersen.
Hepsinden önce işlemci yükseltmen daha doğru olur.
Tek kanal ram ini satıp çift kanal 2x4 Ram alsa ve işlemcisini apu yerine Ryzen 3 3100 yapsa bence monitörde destekler fps de düşüş de yaşamaz gibi

@Hasansioooo Anakartta zaten 2 RAM slotu var bunu 4+4 ile doldurmak aşırı mantıksız bir hareket olur zira 8GB artık CS, Valorant gibi oyunlarda bile zar zor yetiyor, 8Gb bir RAM ikinci elde 250-300 lira arasına rahat bulunuyor.

@Hasansioooo Anakartta zaten 2 RAM slotu var bunu 4+4 ile doldurmak aşırı mantıksız bir hareket olur zira 8GB artık CS, Valorant gibi oyunlarda bile zar zor yetiyor, 8Gb bir RAM ikinci elde 250-300 lira arasına rahat bulunuyor.
arkadaş 2. bir 8 in pahalı olacağını söylemiş bende fikrimi belirttim burada arkadaşın bütçesinide düşünmek önemli nede olsa ram havadan gelmiyor.

@Hasansioooo Dostum, arkadaş 2 RAM almak pahalıya geliyor demiş ayrıca para yoksa zaten yapacak bir şey yok ben tavsiye mi veririm bütçesi el verir vermez, 4+4 yapıp sıkıntısı devam ederse o zaman işin içinden çıkamaz, parça yükseltme zaten para gerektirir.

Geri
Yukarı