Ryzen 3 2200G Sistem için Ekran Kartı Tavsiyesi

Batuhanaydnn

Decapat
Öncelikle merhabalar, herkese iyi forumlar.
Bundan bir süre önce Rzen 3 2200G ile bir APU sistem toplamıştım ve şu an bütçem olduğu için ekran kartı almak istiyorum. Bunun içinde tavsiyelerinizi bekliyorum, sistemimdeki diğer parçalar:
  • MSI B450 Gaming Plus anakart
  • HyperX Predator 3000MHz 8 GB single RAM
  • Toshiba 240 GB SSD
  • 600 Watt 80 Plus PSU
Aklımda RX 590 var ama sanırım darboğaz sorununu işlemcimi overclock etsem bile çok yaşarım, bu sebeple RX 580'e mi yönelmeliyim yoksa farklı bir ekran kartına mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX580 4GB alıp az bir overclock yaparsanız sistemi verimli şekilde kullanırsınız. İleride birde Ryzen 2600 alırsanız enfes bir sistem olur.

rx 570 pulse itx öneririm f/p açısından,overclock ederseniz rx 580 le de kolay kolay darboğaz yaşamazsınız.(4 ghzlere çekmeniz lazım)

RX580 4GB alıp az bir overclock yaparsanız sistemi verimli şekilde kullanırsınız. İleride birde Ryzen 2600 alırsanız enfes bir sistem olur.
Tavsiyeniz için saolun , yaza doğru ryzen 3000 serisi işlemciler düşünüyorum sanırım rx580 ve 2200g ile idare edebilirim. İşlemcimi 3.8 ghz ile stock soğutucuyla stabil olarak kullanabiliyorum sanırım beslemesinde çok sorun olmaz.
rx 570 pulse itx öneririm f/p açısından,overclock ederseniz rx 580 le de kolay kolay darboğaz yaşamazsınız.(4 ghzlere çekmeniz lazım)
rx570 fiyat performans olarak beğendiğim bir kart ama ilerde yeni ryzen işlemcilere geçiş yapmayı düşünüğümden dolayı rx580 veya daha yukarısı geleceğe yönelik daha makul duruyor .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı