Çözüldü Ryzen 3 2200G sistemde siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eşrehf

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam PC açılıyor masaüstü geldikten 2 sn sonra gidiyor ekran böyle siyah kalıyor lütfen yardım (Windows 11)

AMD Ryzen 3 2200G işlemci.
MSI B450 m a Pro Max anakart.
Neon Forza 8*2 RAM.
Platoon Power Supply.
(APU sistem )

Dosya Ekleri

• 16360529493237301662513466141714.jpg
    16360529493237301662513466141714.jpg
    112,2 KB · Görüntüleme: 49
Çözüm
Mouse var mı yok mu ekranda? Yoksa BIOS'u sıfırlamayı dene.

Yok maalesef ekranda.

Arkadaşlar selam PC açılıyor masaüstü geldikten 2 sn sonra gidiyor ekran böyle siyah kalıyor lütfen yardım (Windows 11)

Neon Forza 8*2 RAM.
Platoon Power Supply.
(APU sistem )

Neon Forza 8*2 RAM.
Platoon Power Supply.
(APU sistem )

-Çözüldü- arkadaşlar 20 gün sonra yazmamın sebebi iyice test etmemdi BIOS'u sıfırlayınca sorun çözüldü. ( bir şey fark ettim BIOS'u sıfırlayınca 3200 olan RAM frekansım 2400'e indi )
Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. ( BIOS sıfırlamak için BIOS pilini çıkartıp 1 dk bekleyip yerine takmak yeterlidir. )
Mouse var ise CTRL+alt+delete yapın Görev Yöneticisi deyin kullanıcılar gelin oradan kullancıyı seçin soldaki aşağıya bakan üçgene tıklayın oradan Windows gezginine sağ tıklayın görevi sonlandır deyin sonra sol üstten dosya yeni görev çalıştır deyip explorer.exe deyin.

Mouse var mı yok mu ekranda? Yoksa BIOS'u sıfırlamayı dene.

Yok maalesef ekranda.

Neon Forza 8*2 RAM.
Platoon Power Supply.
(APU sistem )

Neon Forza 8*2 RAM.
Platoon Power Supply.
(APU sistem )

-Çözüldü- arkadaşlar 20 gün sonra yazmamın sebebi iyice test etmemdi BIOS'u sıfırlayınca sorun çözüldü. ( bir şey fark ettim BIOS'u sıfırlayınca 3200 olan RAM frekansım 2400'e indi )
Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. ( BIOS sıfırlamak için BIOS pilini çıkartıp 1 dk bekleyip yerine takmak yeterlidir. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yok maalesef ekranda

-ÇÖZÜLDÜ- arkadaşlar 20 gün sonra yazmamın sebebi iyice test etmemdi BIOS'u sıfırlayınca sorun çözüldü. ( bir şey fark ettim BIOS'u sıfırlayınca 3200 olan RAM frekansım 2400'e indi )

Yorumumda bahsetmiştim.

Yoksa BIOS'u sıfırlamayı dene.

Çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Geri
Yukarı