Ryzen 3 2200G sisteme 3x4GB RAM takılabilir mi?

Volkan Gür

Hectopat
Arkadaşlar R3 2200G işlemciye aşağıdaki RAM’i takacağım fakat 2GB zaten GPU’ya gidecek ve 6GB kalacak. Bu da bana yetersiz olacak. Bütçe yüzünden 16GB RAM yapamıyorum. Anakartta 4 RAM slotu var ASUS PRIME B350M-A. Bu RAM’in yanına 1 tane 4GB 3000MHz CL15 bir RAM bulsam uyumluluk açısından bir sorun olur mu? Yoksa 2x4 takıp ilerde bir 2x4 daha mı takayım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem çift kanal değil de tek kanal kullanıyor olarak çalışır ki, APU sistemler için çift kanal öneriliyor. Elinizdeki sizi rahatça idare eder. Baktınız etmemeye başladı sonradan 2*4Gb şeklinde ekleyebilirsiniz.

Arkadaşlar R3 2200G işlemciye aşağıdaki RAM’i takacağım fakat 2GB zaten GPU’ya gidecek ve 6GB kalacak. Bu da bana yetersiz olacak. Bütçe yüzünden 16GB RAM yapamıyorum. Anakartta 4 RAM slotu var ASUS PRIME B350M-A. Bu RAM’in yanına 1 tane 4GB 3000MHz CL15 bir RAM bulsam uyumluluk açısından bir sorun olur mu? Yoksa 2x4 takıp ilerde bir 2x4 daha mı takayım? Teşekkürler.
Aynı anakart varda 2gb ramı biosta sorun yaşamadan verebildinmi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı