Ryzen 3 2200G ve GTX 1050 sistem düşük oyun performansı

M50B28

Kilopat
Sistemimi yeni topladım. Yeni RAM ve harddisk aldıktan sonra saçmalamaya başladı sistem. Çözemedim harddiski çıkardım başka RAM denedim yok olmuyor. Driverler, güncellemeler bana mısın demiyor. Ancak sistemi topladığımdan beri anakartta bir bobin cızırdaması(CW) var. Bu sistemin düzgün çalışmamasına sebep olur mu?

Rocket League oynarken birden FPS düşüyor oyunda vuramıyorum, PUBG'de adama ateş ederken anlık donuyor. Delirmek üzereyim, ne olabilir? Harddisk testlerini, RAM testlerini yaptım çözemiyorum bir türlü.

En ilginci League of Legends oynayamıyorum. Sanki aşırı ping varmış gibi karakter kendini geri atıyor. Minyonlar yanımdan sakince geçerken bende 2000 ping var gibi yerimde gidip geliyorum.

Sistem;
  • AMD Ryzen 2200G
  • GIGABYTE GA AB350M DS2
  • MSI GTX 1050 2GB
  • GSKILL AEGIS 3000MHz 8GB DDR4 RAM
  • JAMES DONKEY 120GB SSD (sistem kurulu)
  • 1TB WD HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece ''online'' oyunlarda mı sıkıntı çıkıyor, yoksa diğer oyunlarda da sorun var mı? Bir de siz sanırım 720P monitör kullanıyordunuz. Çevirici ile kullanıyorsanız belki onda sıkıntı vardır veya çözünürlük problemleri de olabilir. HDMI ile TV'ye falan bağlayıp denediniz mi?

Sadece ''online'' oyunlarda mı sıkıntı çıkıyor, yoksa diğer oyunlarda da sorun var mı? Bir de siz sanırım 720P monitör kullanıyordunuz. Çevirici ile kullanıyorsanız belki onda sıkıntı vardır veya çözünürlük problemleri de olabilir. HDMI ile TV'ye falan bağlayıp denediniz mi?
Her oyunda var hocam online offline farketmeksizin var. 768p monitor kullanıyorum ancak eski AMD FX4300'lü sistemimde hiç sıkıntı yoktu aynı şekilde dönüştürücü ile kullandım. FPS sıkıntısı yok ancak drop aşırı var çözemedim. Televizyonda da oynadım aynı sorun devam ediyor. Delirmek üzereyim valla.

İşlemci ve ekran kartı sıcaklık değerlerine baktınız mı? Boşta iken ve oyun içindeyken RAM kullanım yüzdeleri nasıl? Bilgisayara ekstra olarak herhangi bir USB veya kablosuz aygıt bağlı mı? Sürücüler güncel mi? FPS düşüşlerinin olduğu sırada işlemci ve ekran kartı kullanım değerleri nasıl oluyor? V-Sync açık mı kullanıyorsunuz? Açıksa kapatmayı deneyin.

İşlemci ve ekran kartı sıcaklık değerlerine baktınız mı? Boşta iken ve oyun içindeyken RAM kullanım yüzdeleri nasıl? Bilgisayara ekstra olarak herhangi bir USB veya kablosuz aygıt bağlı mı? Sürücüler güncel mi? FPS düşüşlerinin olduğu sırada işlemci ve ekran kartı kullanım değerleri nasıl oluyor? V-Sync açık mı kullanıyorsunuz? Açıksa kapatmayı deneyin.
Hocam gram sıkıntı yok ısı değerlerinde ekran kartı da islemci de boşta 30 35 derece. Yükte 60 dereceyi bulmuyor. Işlemciyi stres testine soktum 70 dereceyi görmedi bile. BIOS driver chipset hepsi güncel. Sistem ilk geldiğinde sıkıntı yoktu. RAM ve harddisk aldım öyle başladı. Harddiski söktüm RAM değişti sorun hala devam ediyor. Güç kaynağı deseniz bütçe dahilinde en iyisini seçmeye çalıştım FSP HYPER S 500W +80. VSYNC en sevmediğim şey kesinlikle kullanmam ve sistemde klavye kulaklık ve mouse hariç hiçbir şey takılı değil. SATA kablosunu bile değiştirdim. Hala aynı.

Öncelikle APU işlemci azda olsa RAM'den yiyor. Bu yüzden normal bir işlemci almak daha mantıklı. Öte yandan ne olduğu belirsiz SSD bu sprunu yaratıyor olabilir.
Ne alaka RAM'den yemesi? Ona bakarsaniz bütün Intel işlemcilerinde yemesi lazim. Sonuçta onlarda bir nebze APU. Hepsinin içinde dahili grafik birimi var.
SSD konusuna değinirsek evet haklısınız en kısa sürede SSD'yi iptal edip sistemi harddiske kurup denicem. Umarım düzelir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı