Ryzen 3 2200G ve GTX 1050 Ti sistem görüntü gelmeme sorunu

begginer

Hectopat
Daha fazla  
  • Ryzen 3 2200G işlemci
  • B350M anakart
  • MSI GTX 1050 Ti 4 GB OC ekran kartı
  • Gskill 2400 MHz 8 GB RAM
  • 120 GB SSD
  • PowetBoost kasa var üzerinde 500w PSU
Cihaz toplanmış halde geldi ancak işletim sistemi var mı bilmiyorum. Çünkü henüz görüntü alamıyorum. HDMI kablosu ile ekrana bağlanıyorum ancak hiçbir görüntü alamıyorum. BIOS da görünmüyor. Kasa cayır cayır çalışıyor. Başka hiçbir detay yok. Hiçbir şey denemedim. Yarın VGA kablosu ile denemeye çalışacağım ancak etkisi olur mu bilmem. Fikri olanlar belirtirse memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. nesil Ryzen işlemciler için microcode yani BIOS güncellemesi gerekiyor. Bu güncelleme yapılmadığı sürece sistem görüntü vermez.
Sistemi toplayan firmanın testleri yapmış olması ve bu BIOS'u güncellemiş olması gerekiyordu. İletişime geçebilirsiniz.
Ayrıca kabloyu ekran kartına taktığınıza emin olun.

2. nesil Ryzen işlemciler için microcode yani BIOS güncellemesi gerekiyor. Bu güncelleme yapılmadığı sürece sistem görüntü vermez.
Sistemi toplayan firmanın testleri yapmış olması ve bu BIOS'u güncellemiş olması gerekiyordu. İletişime geçebilirsiniz.
Ayrıca kabloyu ekran kartına taktığınıza emin olun.
Öncelikle çok teşekkürler. Sistemi toplayan firma ile iletişime geçmem ve bilgisayarın gidip gelmesi gerçekten uzun zaman alacak. Bu şekilde satın alınan bir sistemi kendimiz bizzat güncelleme imkanımız yok mudur. Elimizden ne gelir ? Yoksa illa teknik servise mi gitmesi gerekecek tekrardan. Yine sorayım çevrede yakınlardaki bilgisayarcılar bu işten anlayıp halledebilirler mi ? Teşekkürler tekrardan.

BIOS güncellemesi için anakarta Ryzen ilk nesil işlemcinin takılıp öyle güncelleme yapılması gerekir. Bu işlem eğer elinde Ryzen ilk nesil işlemci yoksa alelade herkesin yapabileceği türden bir işlem değildir. Aslında bu firmanın kendi işgüzarlığından kaynaklı zaafiyettir. Kasaya parçaları dizip güç düğmesine bastıklarından bile şüpheliyim.

BIOS güncellemesi için anakarta Ryzen ilk nesil işlemcinin takılıp öyle güncelleme yapılması gerekir. Bu işlem eğer elinde Ryzen ilk nesil işlemci yoksa alelade herkesin yapabileceği türden bir işlem değildir. Aslında bu firmanın kendi işgüzarlığından kaynaklı zaafiyettir. Kasaya parçaları dizip güç düğmesine bastıklarından bile şüpheliyim.
Yani mecburen geri gidecek,ancak saçma geliyor. Sonuçta kendi satın alıp manuel kurulum yapan kişilerde ryzen eski işlemci olmaya da bilir ? Enteresan. Teşekkürler.

Kasanın düğmesine basıp, çalışıyor deyip göndermişler anlaşılan. BIOS güncellemesiyle çalışacaktır. Bilgisayarınızı gönderip BIOS güncellemelerini isteyin. İlla ki Ryzen işlemcileri vardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanın düğmesine basıp, çalışıyor deyip göndermişler anlaşılan. BIOS güncellemesiyle çalışacaktır. Bilgisayarınızı gönderip BIOS güncellemelerini isteyin. İlla ki Ryzen işlemcileri vardır.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Önce ekran kartını söktüm anakarttan vga girişine bağladım sistemi açtım anakartı güncelledim, sonra bios güncelledim, biostan apu yu devredışı bırakıp ekran kartını aldım öne. Ekran kartını taktım ve tamamdır. Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı