Ryzen 3 2200G ve RX 570 Sistem Alınır mı?

Ben al demedim. Ülke senin gibiler yüzünden böyle. Okumayanlar, bilmeyenler...
Uzatmak istemiyorum, modlar müdahale etmesin diye; ama iki işlemci arasındaki performans farkları için bile yeni bir sekme açıp 3 farklı kanaldan sonuçlara baktım. Okumayan, bilmeyen ben oluyorum bu durumda. Evet, ben oluyorum.
Battlefield'da görüyoruz demi...

Dört çekirdeğin yetmediği oyunlarda nasıl can çekişir o işlemci bunu neden yazmıyorsun?
Çünkü benchmark sonuçlarını ezberlemiş. Performans demek Singlecore demek 😉

Bu bilgisayarı almaya düşünüyorum ama aklıma takılan sorular var.
  • Sizce bu bilgisayar alınır mı?
  • RAM 2400 MHz yeterli mi?
Şimdiden teşekkürler.

Evet alınır ama boşuna ona para verme.

AMD R3 2200G-MSI RX570 ARMOR 4GOC-MSI A320M PRO-E-CRUCIAL 8GB RAM-WD 500GB SSD - Vatan Bilgisayar

Aynısının kasası farklı olanı bende var. PUBG Ultra'da 80 FPS rahat alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne anlatıyosun bilmiyorum. %3 %8 %10 falan fark değil. Benchmark sonuçlarını ezbere biliyorum ben sen merak etme. 3000 liralık sistemle render yapılmaz. Yapılmaya çalışılsa bile onun adı render olmaz. R3 2200G ve R5 1600 arasında oyun performansı farkı yoktur. Ayrıca o %8 farklı sonuçların derlenmiş hali. Hadi diyelim birim başına %8 olsun. R3 2200G'de 100 FPS alsın X oyununda; R5 1600'de 108 FPS alırsın. Senin fark dediğin buysa boşuna beni meşgul etme.
Ne saçmalıyorsun sen ya? Genel Benchmark Sonuçlarında bile %55 e yakın fark var. Paşa Paşa render yapılır ayruca. Oyun performansı olarakta Fallout 4'te bile 20 FPS ye kadar fark var. 3 serisi işlemci ile 5 serisini karşılaştırıyorsun. Neyi ezbere biliyorsun acaba merak ediyorum!
Ben al demedim. Ülke senin gibiler yüzünden böyle. Okumayanlar, bilmeyenler...
Bilmeyenler kısmı evet senin gibiler yüzünden böyle. 2200G'nin oyun performansı 1600 ile aynı diyen biri... Gülesim geliyor.

Son düzenleme:

Bu bilgisayarı almaya düşünüyorum ama aklıma takılan sorular var.
  • Sizce bu bilgisayar alınır mı?
  • RAM 2400 MHz yeterli mi?
Şimdiden teşekkürler.
Bence hiçbir sıkıntı çıkarmaz. Ben Xeon 3470 ile 1060 kullanıyorum FPS düşüşü yaşamıyom.

Kahkaha atarken birazcık da üzülürek okudum yorumları. Troll olmadığına eminiz değil mi? Sistemler arasındaki tek fark işlemci değil. Rx 570 ve Rx 580 ve aralarında ciddi fark var. Işlemci kısmına gelince, Ryzen 5 1600 6 çekirdek 12 iş parçacığı, 2200G ise 4 çekirdek 4 iş parçacığı. Birisi Rx 570 beslemek için can çekişiyorken diğeri arkasına yaslanıp 1070 Ti besliyor. FPS anlamında da önde aynı zamanda. Yani tekli çekirdek performansı %3 ve %8 değil daha büyük fakat öyle olsa dahi diğer yan etkenler her türlü 2200G yerine 1600 almak için sebep.

Bana da alinmaz gibi geliyor overclock yapilmaz bu sistemle ve R3 2200G, overclocklu bir RX570'e yeticegini sanmiyorum. Zaten 1 kere alicaksin butceni artirabilirsen R5 2600 al, RAM'ini de 3000MHZ yap eger fiyat yukseltemiyeceksen baska PC al.

Ne anlatıyosun bilmiyorum. %3 %8 %10 falan fark değil. Benchmark sonuçlarını ezbere biliyorum ben sen merak etme. 3000 liralık sistemle render yapılmaz. Yapılmaya çalışılsa bile onun adı render olmaz. R3 2200G ve R5 1600 arasında oyun performansı farkı yoktur. Ayrıca o %8 farklı sonuçların derlenmiş hali. Hadi diyelim birim başına %8 olsun. R3 2200G'de 100 FPS alsın X oyununda; R5 1600'de 108 FPS alırsın. Senin fark dediğin buysa boşuna beni meşgul etme.
Akşam akşam güldürdünüz, teşekkürler. Daha çok araştırma yapmanızı tavsiye ederim ;).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı