Ryzen 3 2200G ve RX 570 Sistem Alınır mı?

Aralarında sadece çoklu çekirdek performans farkı var. Tek çekirdekte oyun performansında bir fark yok. Yanıltmayın insanları.
Açıp benchmark sonuçlarını karşılaştırırsan %8 fark yazıldığını görürsün. Bu sistemde belki de ilerde yayın açacak, belki render yapması gerekecek. Performans farkı derken sadece tekli çekirdek performansı aklınıza geliyorsa ne derim bilemiyorum. Ha bu arada %3 oranında singlecore performansında da önde olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

%20 civarında bir farktan bahsediyoruz tabi bunlara RX 570 yerine RX580 , A320 Yerine B450, 2400 MHZ bellek Yerine 3000 MHZ bellek ve 240 GB SSD yerine 480 GB SSD alma durumu var. Yanıltma kısmı nerde acaba !?
Sadece işlemci üzerinden yorum yaptı arkadaş, sizin önerdiğiniz sistem bu fiyata alınacak en güzel sistemdir.

Açıp benchmark sonuçlarını karşılaştırırsan %8 fark yazıldığını görürsün. Bu sistemde belki de ilerde yayın açacak, belki render yapması gerekecek. Performans farkı derken sadece tekli çekirdek performansı aklınıza geliyorsa ne derim bilemiyorum. Ha bu arada %3 oranında singlecore performansında da önde olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Ne anlatıyosun bilmiyorum. %3 %8 %10 falan fark değil. Benchmark sonuçlarını ezbere biliyorum ben sen merak etme. 3000 liralık sistemle render yapılmaz. Yapılmaya çalışılsa bile onun adı render olmaz. R3 2200G ve R5 1600 arasında oyun performansı farkı yoktur. Ayrıca o %8 farklı sonuçların derlenmiş hali. Hadi diyelim birim başına %8 olsun. R3 2200G'de 100 FPS alsın X oyununda; R5 1600'de 108 FPS alırsın. Senin fark dediğin buysa boşuna beni meşgul etme.

Çok teşekürler ,peki ya şu sisteme r3 2300x seçsem nasıl olur
1 hafta beklemeni tavsiye ederim. 3. Nesil Ryzen'lar çıktığında daha iyi bir sistem toplanır. Çıkış fiyatları fazla pahalı olursa 2. nesiller ucuzlar. Bu sefer de hesaplı bir sistem toplarsın. Vaktim yok, bir an önce almam gerek diyorsan aşağıdaki sistemi tavsiye ederim. Aşağı yukarı bütçene uyuyor ve fiyat performans olarak üst düzey.

410777

410778

Ne anlatıyosun bilmiyorum. %3 %8 %10 falan fark değil. Benchmark sonuçlarını ezbere biliyorum ben sen merak etme. 3000 liralık sistemle render yapılmaz. Yapılmaya çalışılsa bile onun adı render olmaz. R3 2200G ve R5 1600 arasında oyun performansı farkı yoktur. Ayrıca o %8 farklı sonuçların derlenmiş hali. Hadi diyelim birim başına %8 olsun. R3 2200G'de 100 FPS alsın X oyununda; R5 1600'de 108 FPS alırsın. Senin fark dediğin buysa boşuna beni meşgul etme.
"Benchmark sonuçlarını ezbere biliyorum ben" düşünce tarzı yüzünden bugün ülkenin hali böyle. Bir şey demiyeceğim sen Benchmark sonuçlarını ezberleyip burada yardım isteyenlere R5 1600 yerine R5 2200G aldır. Güzel kafa 😄

"Benchmark sonuçlarını ezbere biliyorum ben" düşünce tarzı yüzünden bugün ülkenin hali böyle. Bir şey demiyeceğim sen Benchmark sonuçlarını ezberleyip burada yardım isteyenlere R5 1600 yerine R5 2200G aldır. Güzel kafa 😄
Ben al demedim. Ülke senin gibiler yüzünden böyle. Okumayanlar, bilmeyenler...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı