Ryzen 3 2200G ve RX580 Darboğaz Yapar mı?

Daha fazla  
Meslek
Doktor
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda bir bilgisayar dizmeyi düşünüyorum.
Ekran kartı olarak RX580 8GB düşünüyorum, işlemci olarak da aslında aklımda R5 2600 var ama ikisini bir araya getirince bütçemi aşıyor. Ben de 2600'ün yarı fiyatı olan 2200G'nin RX580'i taşıyıp taşıyamayacağını merak ediyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada almayı düşündüğüm sistem şu:
SSD eklememiş olma sebebim zaten hali hazırda Windows kuracak kadar bir SSD'ye sahip olmam. Sizce sistem nasıl? Bu işlemci bu sistemi taşır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz yapacaktır. 2200G Rx 570 4 GB ile bile ucundan darboğaz yaptığı oluyormuş.
Ekran kartı olarak şu model nasıl 1400 TL.
Az daha ekleyip işlemcini güçlendirebilirsin.
Ayrıca o kasa iyi değil bence fiyatına göre.
Şu kasa güzel indirimde 200 TL ayrıca PSU alabilirsin.

Darboğaz yapacaktır. 2220G Rx 570 4 GB ile bile ucundan darboğaz yaptığı oluyormuş.
Ekran kartı olarak şu model nasıl 1400 TL.
Az daha ekleyip işlemcini güçlendirebilirsin.
Ayrıca o kasa iyi değil bence fiyatına göre.
Şu kasa güzel indirimde 200 TL ayrıca PSU alabilirsin.

200TL ye 600W 80+ PSU var mı ki?

Bu işlemciyle beraber 570'e göre 580 daha fazla FPS veriyor.

2200G RX 580
2200G RX 570
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu test videolarının çoğunu izledim.En performanslısı 580.

Son düzenleme:
Bu test videolarının çoğunu izledim.En performanslısı 580.
:D düz mantık Rx 580 Rx 570'ten fazla FPS verecek tabi üst modeli zaten. Rx 590'da 580 den daha iyi.

200TL ye 600W 80+ PSU var mı ki?
Bilindik markalarda zor 300 TL bandından başlıyor 600 W PSU ama senin gösterdiğin kasa çok kötü ve işlevsiz bir kasa bence. Benim gösterdiğimin her tafı cam 200mm çift uzaktan kumandalı RGB fanları var üstünde 2 adet USB 3.0 2 adette USB 2.0 çıkışı var sıvı soğutma desteği var. HDD ve SSD yuvaları flan var bir aradaki fiyat farkına fazlasıyla değer yani.

:D düz mantık Rx 580 Rx 570'ten fazla FPS verecek tabi üst modeli zaten. Rx 590'da 580 den daha iyi.

Bilindik markalarda zor 300 TL bandından başlıyor 600 W PSU ama senin gösterdiğin kasa çok kötü ve işlevsiz bir kasa bence. Benim gösterdiğimin her tafı cam 200mm çift uzaktan kumandalı RGB fanları var üstünde 2 adet USB 3.0 2 adette USB 2.0 çıkışı var sıvı soğutma desteği var. HDD ve SSD yuvaları flan var bir aradaki fiyat farkına fazlasıyla değer yani.
Çoğu kişi 580'e 2200G darboğaz yapıyor diyor bende de bu işlemci var ve 580 alacağım.Ayrıca bu sitede güzel bir karşılaştırma var . RX 580 vs RX 570 Game Performance Benchmarks - GPUCheck

Attığın videoda İşlemci OC yapılmış ona dikkat et. Normal olarak 2200G max 3.7 Ghz hızlara çıkabilirken 4.0 yapılmış overclok ile. Stock soğutucu ile o hızlara çıkmaz çok zor gibi geliyor bana. Ekstra soğutucu masrafındansa daha güçlü bir işlemci alınmalı her türlü gene darboğaz yapar o işlemci Rx 580 ile.

Son düzenleme:
Attığın videoda İşlemci OC yapılmış ona dikkat et. Normal olarak 2200G max 3.7 Ghz hızlara çıkabilirken 4.0 yapılmış overclok ile. Stock soğutucu ile o hızlara çıkmaz çok zor gibi geliyor bana. Ekstra soğutucu masrafındansa daha güçlü bir işlemci alınmalı her türlü gene darboğaz yapar o işlemci Rx 580 ile.
Ben St soğutucuyla 3.85 yaptım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı