Ryzen 3 3100 - 1050 Ti yükseltme önerisi

AquariusS

Kilopat
Ekran kartı: MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB 128 Bit GDDR5 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 İşlemci Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Anakart: https://www.hepsiburada.com/gigabyt...tx-anakart-p-HBV00000H3C7W?magaza=Hepsiburada
RAM: corsair vengeance 2x8 3200mhz - Google Alışveriş

Bu sisteme nasıl bir yükseltme yapılabilir? Tüm parçalar 7 aylık
Ekran kartını satıp üstüne bende ekleyip ne alabilirim? "Bütçe şu anki ekran kartı satışı + 1000 - 1500"
Önerdiğiniz ekran kartı işlemci ile sıkıntı yaşar mı? Ne gibi sorunlar olur?
Yazın işte bir şeyler bilgilenmem gerek. Yorum yapmak için yorum yazanlar yazmasın lütfen ciddi manada bilgisi olan arkadaşlar yazsın boşuna para harcamayayım.
Cevaplarınızı akşam okuyabilirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin gayet güzel. Yoksa M.2 NVMe SSD alabilirsin genel performansı arttırmak için. Bir de sadece ekran kartını satıp daha iyisini alabilirsin. Ancak şu piyasada yüksek fiyata satıp yüksek fiyata almak da her türlü pahalıya geliyor.

Şu anki ekran kartını satıp 4GB RX 570-580, GTX 980 kartlarını alabilirsin, ciddi manada fark olur. Güç kaynağın nedir?
Vatandan kasa ile beraber almıştım tam marka hatırlamıyorum ama 600w
Sistemin gayet güzel. Yoksa M.2 NVMe SSD alabilirsin genel performansı arttırmak için. Bir de sadece ekran kartını satıp daha iyisini alabilirsin. Ancak şu piyasada yüksek fiyata satıp yüksek fiyata almak da her türlü pahalıya geliyor.
Sistem güzel evet ama Battlefield 2042 de sorun yaşayacak gibi hissediyordum.
SSD var sistemde

Bekleyin bence M2 SSD yoksa M2 SSD alın piyasa düzelince değiştirirsiniz ekran kartını kaçtan satmayı düşünüyosunuz?
İşte hiçbir fikrim yok. Coin kazmada kesinlikle kullanmadım. 7 aylık garanti vb hâlâ devam ediyor. Ama dediğiniz gibi su zaman da almak satmak sıkıntı. Peki piyasa düzeldinde hangi ekran kartını önerirsiniz?

@Akif hoca bana bir akıl ver. Benim ekran kartı şu anda kaçtan gider? Upgrade için 1660 süper iyi mi? 1660 için hangi marka öneriyorsun? 1660 sıfır fiyatı nedir? 1660 ikinci el alınmasını tavsiye ediyor musun? Ekran kartında mining yapılıp yapılmadığını nasıl anlarım (Eğer 2.el alacak olursam bilmem gerek) - Ayrıca M2 ssd link verir misin? Ekran kartı için 6-7 daha beklememi önerir misin? Biliyorum çok şey istedim teşekkürler şimdiden.

1660 Super iyi bir sıçrama olur diye düşünüyorum. Ancak şu an 1050 Ti'lar 1500-2000 arasında gidiyor. 1660 Super fiyatları çok uçuk. Yani fiyatlar normale dönse üstüne koyacağın parayla gider 1660 Super alırsın zaten. Eğer şu an işini görüyorsa ben olsam beklerdim. Çünkü iş görmeyecek bir ekran kartı değil 1050 Ti. Hatta ben bu aralar almayı düşünmüştüm ancak o fiyata değmeyeceği için erteledim.

M.2 SSD için bütçenle birlikte yeni konu açmalısın.

Vatandan kasa ile beraber almıştım tam marka hatırlamıyorum ama 600w

Sistem güzel evet ama Battlefield 2042 de sorun yaşayacak gibi hissediyordum.
SSD var sistemde
1050 Tİ hala kullanılır ama illa ki yeni ekran kartı alacağım diyorsan en iyi seçenekler bence RX 580 ve GTX 980, gerisi fazla pahalı olur. İşlemcin yeterli ekran kartın da oynatır bence BF 2042'yi. 60 FPS olur mu emin değilim ama çıkınca bakmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı