Ryzen 3 3100 ile 2400MHz RAM kullanılır mı?

GoodBooys

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben Ryzen 3 3100 işlemci aldım. Ve benim elimde Crucial balistix 8x2 RAM var. Biri 3200MHz diğeri 2400MHz bunlar otomatik 2400MHz'de çalışacak. Bazı arkadaşlara sordum drop falan olur dediler sizce doğruluk payı nedir?

Bi ihtimal uyumsuz çalışabilir sağlıklı olması için ikiside aynı model marka olması iyidir. Ancak deneyin sorun yoksa sorun yoktur. 3200MHz'e göre biraz az FPS alırsınız o kadar.

Ryzen'larda yüksek frekanslı bellekler performansı ciddi ölçüde etkiliyor. 2400 MHz olan modülü satıp 3200 olandan almanız çok iyi olacaktır.

Bir ihtimal uyumsuz çalışabilir sağlıklı olması için ikisi de aynı model marka olması iyidir. Ancak deneyin sorun yoksa sorun yoktur. 3200MHz'e göre biraz az FPS alırsınız o kadar.

İkisi aynı marka aynı model sade MHz farkı var.
Ryzen'larda yüksek frekanslı bellekler performansı ciddi ölçüde etkiliyor. 2400 MHz olan modülü satıp 3200 olandan almanız çok iyi olacaktır.

Para yok buba.

Deneyin hocam bazen aynı model marka bile sorun oluşturabiliyor. En güvenlisi 2 adet kit olarak almak hem daha uygun hem daha sorunsuz olur. Önerim 2400MHz olanı elinizden çıkarıp 2X 3200MHz RAM yapın performanstan da düşmezsiniz.

i3-9100F + H310 anakartımı satıp 450 TL ekleyip Ryzen 3 3100 ve Gigabyte B450M-H aldım. RAM'ı değiştirmeye gücüm yetmez maalesef.

Merhaba arkadaşlar ben Ryzen 3 3100 işlemci aldım. Ve benim elimde Crucial balistix 8x2 RAM var. Biri 3200MHz diğeri 2400MHz bunlar otomatik 2400MHz'de çalışacak. Bazı arkadaşlara sordum drop falan olur dediler sizce doğruluk payı nedir?

Hocam iki tane aynı modelden 8 GB bile alınca sorun olabiliyor. MHz'leri farklıyken sorun yaşamanız daha da muhtemel. Dual kit almak en sağlıklısı. Eğer zaten elinizden bir Single kit varsa o zaman en kötü tıpatıp aynısından bir tane daha alın.

Hocam iki tane aynı modelden 8 GB bile alınca sorun olabiliyor. MHz'leri farklıyken sorun yaşamanız daha da muhtemel. Dual kit almak en sağlıklısı. Eğer zaten elinizden bir Single kit varsa o zaman en kötü tıpatıp aynısından bir tane daha alın.

Anakart otomatik ayarlamıyor mu? MHz değerlerini.

Ayarlasa bile çok fazla sorun çıkarıyor. Silikonları bile farklı olunca saçma sapan şeyler olabiliyor.
O yüzden 2 Single kit almak bile sorun yaratabiliyor. Dual kitlerde genelde birbirine en uyumlu çalışan kitleri aynı pakete koyarlar o yüzden onlarda sorun yaşama olasılığı çok daha az.

Ayarlasa bile çok fazla sorun çıkarıyor. Silikonları bile farklı olunca saçma sapan şeyler olabiliyor.
O yüzden 2 Single kit almak bile sorun yaratabiliyor. Dual kitlerde genelde birbirine en uyumlu çalışan kitleri aynı pakete koyarlar o yüzden onlarda sorun yaşama olasılığı çok daha az.

Sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ama olursa da değiştiririm.

Geri
Yukarı