Ryzen 3 3100 ısınıyor

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Ryzen 3 3100 adında bir işlemcim var. Bu işlemci yük altında hiç 61 dereceyi geçmezdi. Ama şimdilerde 68 derece 69 derece arasında geziniyor. İşlemciyi temizledim ama düşmedi sıcaklığı. Bu işlemcinin yük altında 61 derece olduğu zamanlar kış aylarıydı şu an temmuzdayız. Mevsimlerden de sıcaklık farkı olmuştur tabii ama 8-9 derece falan olacağını sanmıyorum. Normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Ryzen 3 3100 adında bir işlemcim var. Bu işlemci yük altında hiç 61 dereceyi geçmezdi. Ama şimdilerde 68 derece 69 derece arasında geziniyor. İşlemciyi temizledim ama düşmedi sıcaklığı. Bu işlemcinin yük altında 61 derece olduğu zamanlar kış aylarıydı şu an temmuzdayız. Mevsimlerden de sıcaklık farkı olmuştur tabii ama 8-9 derece falan olacağını sanmıyorum. Normal midir?
Normal bence hocam. Aynı işlemciye sahibim. Önceden 55-58 dereceydi kış aylarında fakat şuan maksimum 70 i görüyorum ve bence endişe duyulacak kadar yüksek bir sıcaklık değil.

Ekran kartı ve işlemci gibi parçalar zaten yüksek sıcaklıklara dayanıklı malzemelerden yapılıyor. 90 küsur derecelere kadar asla sorun değil. Kaldı ki 90 üstü bile çok uzun süre çalışmaz ise yine sorun değil. Yaz aylarındayız ve stok fanlar ile bu derece artışları gayet normal.

Geri
Yukarı