Ryzen 3 3100 1660S Darboğaz

hahaxd

Kilopat
AC: Odyssey oyununda darboğaz yaşıyorum. CPU Kullanımı %100 oluyor. GPU kullanımında dalgalanmalar ve ani FPS düşüşleri oluyor.
Bir çözümü var mı? CPU kullanımını azaltmak GPU kulanımını arttırmak gibi.
Not: Ayarlar Ultra'da.

Başka oyunlarda yaşamıyorsan dert etme genel olarak FPS çok değişken o oyunda.

F/P diye PCI-e 4 diye satiliyor kesinlikle kötu bir islemci degil fakat o fiyata R5 1600 AF bulunuyor o tercih edilmeli idi.

Yahu adam işlemciyi almış, montajını yapmış kullanıyor bu saatten sonra şu alınsaydı demenin ne faydası var adama.

Ryzen 3100 hiçbir albenisi olmayan bir islemcidir Ryzen 1600 AF ile tek cekirdek isteyen oyunlarda 3-4 FPS oynar (OC farki kapatirsin) coklu cekirdek isteyen oyunlarda (AC Odyssey gibi) 1600 AF-2600 ikilisine rakip bile olamaz

Geforce experince uygulamasını indirin. Uygulama içerisinde yüklü oyunlarınızı tek tuşla optimize ayarlarını otomatik olarak değiştirebiliyorsunuz. Grafik ayarları içerisinde hacimli bulutlar ekran alanı yansımaları gibi ayarlar yüksek CPU kullanimina neden oluyor bunları kapatarak FPS artışı sağlarsınız.

1600AF ile karşılaştırmalarını izlediğimde AC:Odyssey'de yine 3100 önde.
Benimki neden besleyemiyor bu oyunda anlamadım.
Geforce experince uygulamasını indirin. Uygulama içerisinde yüklü oyunlarınızı tek tuşla optimize ayarlarını otomatik olarak değiştirebiliyorsunuz. Grafik ayarları içerisinde hacimli bulutlar ekran alanı yansımaları gibi ayarlar yüksek CPU kullanimina neden oluyor bunları kapatarak FPS artışı sağlarsınız.
Denedim fakat darboğaz daha da arttı.

Geri
Yukarı