Ryzen 3 3100 OCCT Sonuçları

Maxen

Hectopat
Oda sıcaklığım 34 derece. 10 Dakika OCCT testi ile Ryzen 3 3100'e yük bindirdim. %100 yük altında ve stok fanla bu oda sıcaklığında 78 derece kadar çıktı.(Overclock yapılmadı.) Sıcaklık fazla mı? Termal macun takviyesi yapmam gerekiyor mu? Sistem 9 aylık. Kasa Zalman N5 MF.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanı değiştirirseniz veya sıvı soğutucu alırsanız sizin için iyi olur (ama çok da kötü değil sonuçlar aman aman bir değer değil rahat olun sıkıntı olcağını sanmıyorum)
(Termal macunuda yenilemenizi öneririm)
Şimdi ben bu işlemciye birde 4.2 Ghz overclock yapsam vay haline. Termal macunu kendi üstünde gelen macun. Elimdeki mx-4 termal macun var buna sürmeli miyim ? Performansı düşmesin ? Laptoplara cok uyguladim ama kasada gram tecrübem yok. Birde bana kule tipi soğutucu önerir misiniz ( ör : noctue miydi neydi kaliteli kahverengi fanli birşey öneriliyordu forumda )

Yani 300-400 desem F/P bir şey bulunabilir mi? Bütçemi yükseltmeli miyim?
Bütçeyi yükseltmenize gerek yok, bunu alabilirsiniz:
İçinden çıkan macun da gayet yeterli.

Bütçeyi yükseltmenize gerek yok, bunu alabilirsiniz:
İçinden çıkan macun da gayet yeterli.

Ben de bu modeli önerecektim, yalnız gelbura'da stok yoktu. Akakçe'ye bakmak aklıma gelmedi. Teşekkürler.

Şimdi ben bu işlemciye birde 4.2 Ghz overclock yapsam vay haline. Termal macunu kendi üstünde gelen macun. Elimdeki mx-4 termal macun var buna sürmeli miyim ? Performansı düşmesin ? Laptoplara cok uyguladim ama kasada gram tecrübem yok. Birde bana kule tipi soğutucu önerir misiniz ( ör : noctue miydi neydi kaliteli kahverengi fanli birşey öneriliyordu forumda )
Hocam vah halinize değil sıvı soğutucu kullanırsanız düzelicektir ama önermiyorum overclocku ve bu değerler normal gibi dert etmeyin ve termal macunu nokta şeklinde çok az sürün.

Geri
Yukarı