Ryzen 3 3100 stok fan sesi

andersontalisca

Decapat
Bugün kendim sistemimi topladım. Çok şükür bir sıkıntı yok. Fakat yardım istedigim birkaç konu var. CPU stok fan sesi birazcik rahatsız ediyor beni. BIOS'tan baktigimda bosta 40 derce ve fan speed 2000 RPM. Sizce normal midir? Anakartim B450MS2H. CPU fan bağlantısına yaptım stok fanı. Kasam Spec Delta RGB, kalan fanları ise SYS_FAN'a yaptım. Bu kasanın fanlarının hızını kontrolcüsü üstünden kontrol edebilir miyim? 2 soruma da cevap verirseniz sevinirim. Manuel olarak ayarladım ve stok soğutucum 1750 RPM civarı oldu. Sıcaklığı 44 derece. Core Boost'u kapattım. Kapatmalı mıydım sizce? Hayati bir fark var mıdır? Tesekkurler.

CPB kapatırsan eğer işlemcin base clock hızında çalışır. Buda bir miktar performans kaybı demek. Masaüstü kullanımlarda Windows güç ayarlarından güç tasarrufunu seçersen sesi baya azalacaktır. Oyun oynarken tekrar normal performans moduna alırsın.

CPB kapatırsan eğer işlemcin base clock hızında çalışır. Buda bir miktar performans kaybı demek. Masaüstü kullanımlarda Windows güç ayarlarından güç tasarrufunu seçersen sesi baya azalacaktır. Oyun oynarken tekrar normal performans moduna alırsın.
Kasanın üstünün tamamen açık olmasindan dolayı ses daha çok geliyor olabilir mi. Fan takılı değil üstünü kitap vb biseyle kapatsam ne olur?

Geri
Yukarı