Ryzen 3 3100 ve RX 5500 XT sistem nasıl?

Alacağım ekran kartını nereden bildiniz :D ancak herkesin 1650S demesinin sebebini kimse adam gibi açıklayamıyor ve Teknobiyotik'te o ekran kartı yok sinerjide kasalar leş ve monitörle uyumlu değil 1650S.

Konu başında linkteki sistemde 5500 XT Pulse 4GB yazıyor. 8GB olanı alacak olsanız güzel ama fiyatı da bir o kadar artıyor.

Monitörü değiştirmek istemiyorsanız evet o zaman 1650 Super doğru tercih olmayacaktır. Değiştirip DP çıkışlı bir monitör düşünürseniz 1650 Super düşünülebilir.

Ama 5500 XT 8 GB olan 1650 Super'den biraz önde tabii ki haliyle lakin 5500 XT için 8 GB çok mu fazla bilemiyorum.

Monitörü değiştirip FreeSync olan bir monitör düşünürseniz etkisi de o derece artacak ve benim gözümde daha iyi olacaktır. Yine de 1650 Super ile FreeSync deneyimleyen kullanıcılara sormak lazım.

Kimse açıklayamıyor diyorsunuz çünkü bir kısım 5500 XT diğer kısım 1650 Super diyor. YouTube videolarında da öyle, bir videoda 1650 Super diğerinde 5500 XT ufak farklarla geçiyor. Ama burada driver stabilliği devreye giriyor. İnsanlar fiyatı da daha uygun olduğu için 1650 Super'e yönelebiliyor.

1650 Super, 5500 XT 4 GB'dan ufak farkla daha iyi bir ekran kartı benim gözümde, desteği ve driverları ile.

Konu başında linkteki sistemde 5500 XT Pulse 4 GB yazıyor. 8 GB olanı alacak olsanız güzel ama fiyatı da bir o kadar artıyor.

Monitörü değiştirmek istemiyorsanız evet o zaman 1650 Super doğru tercih olmayacaktır. Değiştirip DP çıkışlı bir monitör düşünürseniz 1650 Super düşünülebilir.

1650 Super, 5500 XT 4 GB'dan ufak farkla daha iyi bir ekran kartı benim gözümde, desteği ve Driver'ları ile.

Ama 5500 XT 8 GB olan 1650 Super'den biraz önde tabii ki haliyle ama 5500 XT için 8 GB çok mu fazla bilemiyorum.

Monitörü değiştirip FreeSync olan bir monitör düşünürseniz etkisi de o derece artacak ve benim gözümde daha iyi olacaktır. Yine de 1650 Super ile FreeSync deneyimleyen kullanıcılara sormak lazım.

Kimse açıklayamıyor diyorsunuz çünkü bir kısım 5500 XT diğer kısım 1650 Super diyor. YouTube videolarında da öyle, bir videoda 1650 Super diğerinde 5500 XT ufak farklarla geçiyor. Ama burada Driver stabilliği devreye giriyor. İnsanlar fiyatı da daha uygun olduğu için 1650 Super'e yönelebiliyor.

YTdeki videolarda 5500 XT benim çok sevdiğim 2-3 oyunda geçiyor 10-15 FPS ile (galiba) ancak hakkını yemeyelim 1650S diğer bütün oyunlarda geçiyor ve YTdeki karşılaştırmalar marka olmadan yapılıyor aslında bende dediğin INNO3D'nin ekran kartını alacaktım ancak sonradan sinerjideki kasa eksiğini gördüm yani bence eşitler ve 1650S 100TL daha pahalı.

Konu başında linkteki sistemde 5500 XT Pulse 4 GB yazıyor. 8 GB olanı alacak olsanız güzel ama fiyatı da bir o kadar artıyor.

Ama 5500 XT 8 GB olan 1650 Super'den biraz önde tabii ki haliyle lakin 5500 XT için 8 GB çok mu fazla bilemiyorum.

Kimse açıklayamıyor diyorsunuz çünkü bir kısım 5500 XT diğer kısım 1650 Super diyor. YouTube videolarında da öyle, bir videoda 1650 Super diğerinde 5500 XT ufak farklarla geçiyor. Ama burada Driver stabilliği devreye giriyor. İnsanlar fiyatı da daha uygun olduğu için 1650 Super'e yönelebiliyor.

1650 Super, 5500 XT 4 GB'dan ufak farkla daha iyi bir ekran kartı benim gözümde, desteği ve Driver'ları ile.

1650S alacaksam bu sistemi almak zorundayım Pc Toplama Sihirbazı şimdi fikriniz değişmiştir umarım.

Anlıyorum sorun şu an tek bir yere bağlı kalmanız. Genelde Sinerji uygun fiyatlar verir ancak bazı parçalar pahalı olabiliyor. Teknobiyotik de aynı şekilde. Bu parçalar tek tek toplanabilir 100-150 TL daha ucuza gelebilme durumu var ve büyük ihtimal bunu siz de biliyorsunuz. Ama sanırım bu şekilde istemiyorsunuz. Tek tek toplayabilme durumunuz yoksa tercih edebilirsiniz attığınız sistemi. Güzel.

Anlıyorum sorun şu an tek bir yere bağlı kalmanız. Genelde sinerji uygun fiyatlar verir ancak bazı parçalar pahalı olabiliyor. Teknobiyotik'de aynı şekilde. Bu parçalar tek tek toplanabilir 100-150 TL daha ucuza gelebilme durumu var ve büyük ihtimal bunu siz de biliyorsunuz. Ama sanırım bu şekilde istemiyorsunuz. Tek tek toplayabilme durumunuz yoksa tercih edebilirsiniz attığınız sistemi. Güzel.

Yardımlarınız için sağ olun ve evet dediğiniz gibi bende biliyorum ama para benim değil ki babam PC montajını görünce vay a**** diyor sen nasıl yapacaksın diyor anlıyacağınız elimde olsa tek tek toplar daha ucuza getirirm sistemi ama anladınız işte yardımlarınız için teşekkürler, sistemimi bana bir kez daha sorgulattınız.

Anladım hocam az çok tahmin ettim aklıma geldi benim de ama işte herkes bilmiyor diye söyledim.

Tek tek toplamayla ilgili bir şey göremediğim için söyledim yani yoksa siz zaten durumun farkındaymışsınız. Aslında zor bir iş değil biraz dikkat etmek o bu şu gerekiyor ama herkese anlatamazsınız bu durumu. Yapacak bir şey yok sisteminiz güzel ben tek tek toplama durumunu başta sorsaydım iyi olurdu tabi yok oymuş buymuş can sıkmaya gerek yoktu fazla. Herkes bilgisi dahilinde yardımcı olmaya çalışıyor ben de aynı şekilde daha önce başıma cins cins durumlar geldiği için böyle olaylar başkalarının başına gelmesin diye uğraşıyorum. Gerçi iki sistem de pişman etmeyeceği için çok düşünmeye gerek yok tek tek toplama olanağınız yoksa. Biraz fazla detay oldu bu 2 ekran kartı arasındaki karşılaştırma. Sadece AMD'nin driver sorunları baş gösterdiği için ister istemez kararı etkileyebiliyor ama denilenler doğruysa bu problemler çözülüyormuş artık tek tek. Dezavantaj avantaja da dönüyor sayılır.

Merhaba öncelikle doktora gitmenizi öneririm. Orada PUBG geçmiyor, geçiyorsada ben görmüyorum.
Her oyun için 8 GB deseydim o zaman haklıydınız.

Değerli kardeşim sen sistemde 8 GB RAM olmasının sisteme gayet yeterli olduğunu beyan etmekle beraber arkadaşın sorunsuz alabileceğini onaylamış oldun.

Özür dilemek büyük bir erdemdir, laf atıp kıvırmaya çalışacağına lütfen hatanı kabullen be konuyu uzatma.

Değerli kardeşim sen sistemde 8 GB RAM olmasının sisteme gayet yeterli olduğunu beyan etmekle beraber arkadaşın sorunsuz alabileceğini onaylamış oldun.

Özür dilemek büyük bir erdemdir, laf atıp kıvırmaya çalışacağına lütfen hatanı kabullen be konuyu uzatma.

Cevap vermeye gerek duymuyorum sana artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı