Ryzen 3 3200G APU sistem

jenson29

Decapat
AMD Ryzen 3 3200G 3.6 GHz 4çekirdek 6MB AM4 12nm işlemci.
Gigabyte B450M H 3600MHz(OC) RGB M.2 AM4 mATX anakart.
G.Skill 8x2GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 RAM.
Kingston 240GB HyperX Fury okuma 500 MB-yazma 500 MB SATA SSD.
Aerocool streak 500W RGB USB 3.0 ATX mid Tower kasa.

Montajlar beraber 2900 TL tutuyor. İleri de darboğaz yapmayacak bir ekran kartı takmayı düşünüyorum. O zamana kadar fazla sistem gerektirmeyen oyunlar oynayacağım. CS, FIFA gibi. PSU sorun çıkartır mı ekran kartı eklediğimde? Mesela RX 580, GTX 1660.

Daha iyisi rahatlıkla toplanır. Bütçenizi 200 TL arttırıp bu sistemi almanızı tavsiye ederim.

Düzeltme: Montaj nasıl dahil oluyor? Bir bilgisayarcıya götürün o yapsın montajı zorlanıyorsanız.

Daha iyisi rahatlıkla toplanır. Bütçenizi 200 TL arttırıp bu sistemi almanızı tavsiye ederim.

Düzeltme: Montaj nasıl dahil oluyor? Bir bilgisayarcıya götürün o yapsın montajı zorlanıyorsanız.

Bilgisayarcı riskli bir iş sanki biraz :D

@OLDüyedir3 Toplama aşamasında bilgisayarcıyı izlemesi gerek. Yanlış bilmiyorsam @FalconPaw sistemini MediaMarkt'ta toplatmıştı oraya da toplatabilir.
@jenson29 Dark Raider fiyatına göre iyi bir kasa. Ama onun yerine şu ikiliyi tercih edebilirsiniz.

Evet, iki işlemci arasında ciddi farklar var. Biri Vega 8 kullanırken diğeri Vega 11 kullanıyor 3400G 4/8 iken 3200G 4/4. 3200G güçsüz bir işlemci.

R3 3200G fena değil 4.00 GHz.
Tekli, çiftli ve dörtlü çekirdek performanslarında çoğu işlemciyi sollar. Diğerlerinde bir performansı olmaz çünkü yok XD.
Zaten bildiğim tüm oyunlar tek ya da çift çekirdek istiyor.
Yayıncılıkta da fena değil. En azından LoL veya CS:GO sıkıntı çekmezsiniz.

Tamam R5 3400G'den kötü. Ama çokta kötü değil.

Şimdi çoklu çekirdeğe ihtiyaç var mı onu da düşünmek lazım.
Modelleme de iyi bir performans verir. Bir oda, bahçe ya da caddeler tasarlayabiliriz.
Hatta animasyonlar bile yapabiliriz.

Ama Devasa yapılar da çoklu çekirdek lazım oluyor. İhtiyacı olan zaten en az 8/16 bir işlemci alır.
Ben modelleme yapıyorum o kadar. Ya da oyun oynuyacağım ekran kartı aldığım zaman.

Geri
Yukarı